Pavasario šėlsmas Budrių bendruomenėje
Pavasaris tik pradeda dabintis nuostabiais lazdynų žirginiais, miškų paklotėse atsargiai žvalgosi mėlynakės žibuoklės – pabudo pirmieji pavasario ženklai. Gal pirma vieversio giesmė, o gal gervių trimitai Budrių bendruomenę įsuko į darbų šėlsmą. Pirmas pasirengimas pavasariškiems darbams – Kaziuko mugė, kuri vyko Kavarsko kultūros namuose kovo 7 dieną. Nuvykome netuščiomis, ant bendruomenės stalų puikavosi įvairūs pyragai ir saldūs riestainiai. Niekur nematytomis etiketėmis pasipuošęs „budrumo“ sviestas slėpėsi taip vadinamoje “muštaukėje“, o mugėje parduodamas pienas teisėtai vadinosi „tikros kaimiškos karvės – šviežias kaimiškas pienas“. Dar galima buvo nusipirkti medaus, kurį bitininkai pavadino „Saldusis Kazio medus“. Seniūnijos sostinėje Kavarske viską pardavę bendruomenės prekeiviai, tuojau kibo į darbus ruoštis Kovo 11-osios šventei. Tačiau kovo 8 – ąją Budrių kaimo gyventojas Dainius Dilys netikėtai sugalvojo pradžiuginti visas dviejų kaimų moteris. Nupirkęs 50 tulpių, į kiekvieną kiemą suko ir visas trobose sutiktas moteris sveikino. Tik kilo šiokių tokių niuansų, mat kovo 8 – oji buvo sekmadienis ir kaimuose buvo viešnių, tad negi paliksi į svečius ponią ar panelę atvykusias be pavasarinės tulpės. Išdalino Dainius visas tulpes, o pritrūkęs jų, važiavo papildomai pirkti.
Dabar apie naują kultūros židinį – biblioteką. Nuo šiol joje labai smagu ir judesio netrūksta, vaikai po pamokų į biblioteką ateina kiekvieną dieną ir džiaugiasi, kad yra tokia vieta, kur galima bendrauti, skaityti ir kurti. Per pirmąjį bibliotekos darbo mėnesį jau užsiregistravo 42 skaitytojai, o pačių aktyviausių mokinukų – 14. Tad jiems ir buvo pavesta rengti Kovo 11- osios šventę. Kadangi ir paukščių sutikimo diena buvo perkelta į kovo 11 d., jaunimas nutarė iškarpyti 25 geltonus, žalius ir raudonus paukščiukus. Didžiosios darbo iniciatorės buvo Gabija ir Gabrielė Dilytės. Paruoštus spalvotus paukštelius, kaip ir kiekvienais metais, buvo nutarta pakabinti ant bendruomenės kiemelyje augančių krūmų ir medžių šakelių.
Kovo 11- oji išaušo graži ir saulėta. Bendruomenės jaunimas nutarė sudalyvauti šventiniame bėgime, kuris vyko Kavarsko miestelyje. Sekėsi jiems labai gerai. Iš gausaus būrio bėgikų 2,5 km. distanciją antras įveikė Gytis Galinis, o ketvirtas finišavo Dominykas Gudėnas. Vakarėjant prie bendruomenės namų gausiai rinkosi šventės dalyviai. Pradžioje visi dalyvavo keisčiausio avangardinio inkilo rinkimuose. Jų čia buvo pateikta net 9, tačiau šiais metais medžiagos ir formos buvo gana keistos, todėl rinkimai vyko azartiškai diskutuojant, kaip tokiuose inkiluose gyvens paukščiai. „Varnėnai garantuotai čia apsigyvens“, – apžiūrėjęs inkilus, užtikrino šventės svečias, rajono meras Sigutis Obelevičius. Diskusijos apie gamtą ir jos keistenybes tiesiog kunkuliavo, o Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas su žmona Genute džiaugėsi pakliuvę į rimtą gamtos pažinimo pamoką. Rinkimų rezultatai parodė, kad 3 vietą laimėjo inkilas „Zylės pienininkės inkilas“, kurio autorius Valentinas Gudėnas. Antroji vieta atiteko Dainiui Dyliui ir jo inkilui: “Zylių užuovėja“. Rinkimuose pirmoji vieta atiteko inkilui „Saugi teritorija“, jį pagamino Raimondas Sunklodas. Išrinkus keisčiausius inkilus, visi stojo į proto mūšį „Ar pažįsti Lietuvos paukščius?“. Kova čia vyko draugiškai pasitariant ar net stebintis, kad Lietuvoje tokių nuostabių paukščių esama. Dalyvių buvo daug, sunkiai bendruomenės salėje tilpo. Šventinis vakaras baigėsi kiaušinienės „baliumi“. Bendruomenės jaunimas, vadovaujamas vakaro šeimininkės Gražinos Galinienės, pjaustė lašinukus ir kepė kvapnią kaimišką kiaušinienę.
Džiugu, kai švęsdami Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 25 –mečio jubiliejų, randame naujų galimybių sustiprinti mūsų tautiškumą ir bendruomeniškumą.