Penkiolika kartų skambėjo sambūrio varpas
2002 metais įžiebtas sambūrio „Nemirštanti tautos gaida“ aukuras penkiolika metų viliojo ir šildė, o varpas kvietė burtis ir dainuoti Baisogalos dvaro parke kolektyvus iš Radviliškio, Pakruojo, Kauno, Kelmės, Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Joniškio, Klaipėdos miestų ir rajonų, kolektyvus iš Latvijos ir Baltarusijos. Per tuos metus bendrai dainai buvo susibūrę virš dviejų tūkstančių dalyvių iš 180 kolektyvų.
Penkioliktojo sambūrio varpu skambino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis ir Baisogalos kultūros namų folkloro kolektyvo „Dainoriai“ vadovas Paulius Kablys. Tai tarsi skambėjo pažadas, kad sambūris gyvuos ir ateityje. Meras Antanas Čepononis dėkojo organizatoriams, Baisogalos kultūros namų kolektyvui ir folkloro ansambliui ,,Dainoriai“ už liaudies dainų išsaugojimą.
Penkioliktojo sambūrio aukurą uždegė vienas iš renginio krikštatėvių Radviliškio savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vytautas Simelis ir Pociūnėlių kultūros namų folkloro kolektyvo „Garduva“ vadovė Genovaitė Vorienė. Kito krikštatėvio Augenijaus Jurgausko sveikinimo žodžiai buvo kupini šiltų prisiminimų, gražių palinkėjimų ir optimizmo, kad sambūris kvies dar ne kartą į Baisogalos parką „mielas seseris ir brolius dainoje“.
Sambūryje skambėjo ne tik vienuolika folkloro ir etnografinių kolektyvų atliekami kūriniai, bet ir romansų kolektyvai, kurie atstovavo LPŽA „Sidabro gija“ organizacijai (pirmininkė Ona Švedienė), Palonų „Atgaiva“ (vadovas Arūnas Kotinskas), Pociūnėlių „Liaudė“ (vadovė Genovaitė Vorienė), Kėdainių skyriaus kolektyvas „Giedra“ (vadovė Aldona Sasnauskienė), senjorai iš Radviliškio susibūrę į ansamblį ,,Bočiai“ (vadovas Rimantė Radavičienė). Baisogaliečių dainuojančių pagyvenusių žmonių grupė ,,Rudenėlis“ (vadovas Stanislovas Černiauskas) bei netradicinė kapelija „Dainoriai“ (vadovas Paulius Kablys). Šventę paįvairino ir neseniai susibūrusi Radviliškio krašto bendruomenė, Baisogalos – Skėmių skyrius (vadovė Ona Švedienė).
Džiaugėmės ne tik senais draugais, kolektyvais iš Radviliškio miesto kultūros centro „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius), Pociūnėlių kultūros namų „Garduva“ (vadovė Genovaitė Vorienė), Medikonių „Medaina“ (vadovė Solveiga Noreikaitė-Janušauskienė), Stačiūnų „Volungė“ (vadovė Violeta Bernotienė), Šeduvos „Šeduve“ (vadovė Danutė Briedienė), Grinkiškio kultūros namų „Sarva“, Šiaulėnų. kultūros namų kapelija „Šiaulėniškiai“ (vadovas Eugenijus Arbušauskas), bet ir pirmą kartą dalyvaujančiais kolektyvais: Raseinių kultūros centro „Degulė“, (vadovė Asta Nikžentaitienė), Kirnaičių kultūros centro „Klėčia“ (vadovai Gražina ir Gediminas Andrašiūnai) ir Miežaičių kolektyvu „Ringis“ (vadovė Rita Gasaitienė).
Baigiantis šventei dėkojome visiems, kurie padėjo, kad sambūris gyvuotų. Vardinėmis statulėlėmis seniūnas Romas Kalvaitis apdovanojo Radviliškio rajono merą Antaną Čepononį, Paveldosaugos skyriaus vedėją Vytautą Simelį, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąją. specialistę, etninės kultūros kuratorę Kristiną Kacevičienę, Augenijų Jurgauską, LSMU gyvulininkystės instituto direktorę Violetą Juškienę, Baisogalos seniūnijos gerbūvio specialistę Augę Marcinkevičienę, folkloro kolektyvo „Dainoriai“ įkūrėją Stanislovą Černiauską, sambūrio pradininkę ir puoselėtoją, buvusią ansamblio „Dainoriai“ vadovę Stasę Anglickienę, buvusią kanklių kolektyvo vadovę Virginiją Simonavičienę, kultūros namų vadovę Viliją Kaščionienę dabartinį folkloro kolektyvo ir netradicinės kapelijos ,,Dainoriai“ vadovą Paulių Kablį.
Kultūros darbuotojai dėkojo seniūnui Romui Kalvaičiui, pavaduotojai Aldonai Vaičiurgienei, bendruomenės pirmininkui Artūrui Radžiūnui, Baisogalos šaulių kuopos vadui Rimantui Narbučiui ir pavaduotojui Algimantui Zapasnykui.
Po bendros dainos „Žalias ąžuolėli“ keliavome prie laužo. Laužo ugnį įžiebė sambūrio šeimininkas Paulius Kablys ir etnomuzikologė LLKC folkloro poskyrio Aukštaitijos kolektyvų konsultantė Lina Vilienė.
Penkioliktasis sambūris baigėsi tradicine gegužine. kurioje linksminosi beveik visi kolektyvai.