Penktasis tautinių šokių kolektyvų ir ansamblių konkursas „Klumpakojis”

Į penktąjį tautinių šokių kolektyvų ir ansamblių konkursą „Klumpakojis” Klaipėdoje lapkričio 12 dieną „Reketys” susiruošė jau trečią kartą.
Minint lietuvių tautinio šokio patriarcho, choreografijos katedros įkūrėjo, profesoriaus Juozo Gudavičiaus gimimo 75-metį, buvo surengtas pirmasis tautinių šokių kolektyvų konkursas „Klumpakojis”, kartu pažymint šio šokio sceninės kompozicijos gyvavimo 50-metį. Tada dar jaunatviškas „Reketys” laimėjo antrą vietą ir aiškiai suprato, kad savo meniniu lygiu nė trupučio nenusileidžia geriausiems respublikos kolektyvams.
2003 metais antrajame „Klumpakojo” konkurse 19 šalies šokių grupių šoko klumpakojį. Ir vėl netikėta, bet be galo džiugi naujiena. Net patys šokėjai stebėjosi, kad pavyko nustebinti ir žiūrovą, ir komisiją. Juk originaliai sušokti ir išsiskirti iš kitų, kai visi šoka tą patį šokį, nelengva užduotis. Šokio „Klumpakojis” laureato vardas buvo didžiulis „Rekečio” laimėjimas.
Nuo pirmojo konkurso praėjo 15 metų. Ir vėl Klaipėdoje renkasi geriausi šalies kolektyvai tam, kad šokdami bet kurią tautinio šokio patriarcho Juozo Gudavičiaus kompoziciją, paminėtų jo 90-metį ir šokio klumpakojis gyvavimo scenoje 65-metį.
„Rekečio” šokėjai prieš 15 metų net įtarti negalėjo, kas nutiks po šitiek metų. Jaudulys begalinis, emocijos veržėsi per kraštus ir kai ne tik merginų, bet ir „Rekečio” vyrų akyse sužibo ašaros, pribloškė ir jau daugiau kaip 30 metų dirbančią vadovę. Absoliutus konkurso laureato vardas, kaip šokėjai sakė, prilygo laimėtam milijonui. Šiandien net patiems šokėjams nelabai aišku, kodėl šis laimėjimas toks svarbus. Juk lietuviai turi gerą posakį – „Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės”, juolab, kad lentynoje puikuojasi ne vienas respublikinis apdovanojimas. Bet tapti pačiu pačiaušiu, pačiu geriausiu didelis pasiekimas Tai įdėto darbo, išlieto prakaito, paaukotos ne vienos valandos bendram tikslui siekti, dažnai atsisakant savo asmeninių ambicijų rezultatas. Ir visa tai, kad apsižliumbtum scenoje? Ne mielieji. Mes šokame jums ir tik dėl jūsų nesitikėdami nieko daugiau – tik aplodismentų.
Tad iki pasimatymo gruodžio 28 dieną Kalėdiniame koncerte. O iki tol, „Reketys” dar kartą jėgas išbandys respublikiniame šokių sambūryje-konkurse „Iš aplinkui”, kur varžysis 30 stipriausių šokių grupių.