Penktokai programavimo mokysis kurdami termometrus, pritūpimų matuoklius ar išmanias daugybos lenteles
Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – sostinėje jau dalinami nemokami iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ miokrokompiuteriai. Tai – ne tik programavimo ir įdomių projektų kūrimo įrankis, bet ir dovana ateities Lietuvai, įkvepianti vaikus domėtis technologijomis. Jau netrukus mikrokompiuteriukus nemokamai gaus visi 6 tūkstančiai sostinės penktokų.
Šiandien Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kartu su pagrindiniu „Kompiuteriukai vaikams“ partneriu „Bitė Lietuva“ įteikė mikrokompiuteriukus ir su jų galimybėmis supažindino daugiau kaip 100 Vilniaus „Genio“ progimnazijos penktokų.
„Kompiuteriai gali būti ne tik žaislas, bet ir kūrybos įrankis – vartai į informatikos, matematikos, robotikos, gamtos mokslų pasaulį. Man svarbu, kad nei vienas mažasis vilnietis, kur begyventų, ir kokiam socialiniam sluoksniui bepriklausytų jo tėvai, neliktų užribyje to technologijų ir atradimų pasaulio, į kurį mes keliaujame. Be galo džiaugiuosi, kad mikrokompiuteriai jau šį rudenį atkeliauja dovanų visiems Vilniaus penktokams“, – sako iniciatyvą aktyviai palaikantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, šįmet įpareigojęs visas sostinės mokyklas sukurti viešas mikrokompiuteriukų erdves vaikams.
„Žvilgančios penktokų akys rodė, kad jiems įteikėme raktus į rytojaus technologijų pasaulį. Tikiu, kad kiekvienas jų turi bent po keletą gudrių idėjų, kam panaudoti mikrokompiuteriukus. Greitai tokių entuziastingų kūrėjų bus pilnas ne tik Vilnius, bet ir visa Lietuva. Kad visiems jiems būtų didesnė motyvacija savo idėjas įgyvendinti, artimiausiu metu startuosime su įvairiais konkursais, kuriems kartu su partneriais šiuo metu ruošiame specialias užduotis“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.
Vaikai rekomenduoja ir džiaugiasi
Pirmuosius mikrokompiuteriukus praėjusiais metais bandė dalis „Genio“ progimnazijos dabartinių šeštokių. Renginio metu penktokams jie pristatė savo įspūdžius ir pasidalino idėjomis, kam kompiuteriukus galima panaudoti: vos per 10 minučių galima sukurti išmanų termometrą, per 20 minučių – išmanų skaičiuoklį, o per pusvalandį – matuoklį, kuris suskaičiuos visus padarytus pritūpimus.
„Mikrokompiuteriukas man padėjo ne tik susipažinti ir suprasti, ką daro programuotojai ir kaip veikia įvairūs įrenginiai. Paėmęs jį į rankas mėginu padaryti, kas tik ateina į galvą – tokiu būdu mokytis technologijų kur kas smagiau ir įdomiau“, – sako Vilniaus „Genio“ progimnazijos šeštokas Marius, kompiuteriuku sukūręs ne vieną įdomų projektą ir savo patirtimi per renginį pasidalinęs su jaunesniais moksleiviais.
Tą rodo ir tyrimai. Didžiojoje Britanijoje apklausus moksleivius (http://microbit.org/si/), kurie metus naudojo tuos pačius mikrokompiuterius, paaiškėjo, jog net 90 proc. jų kompiuteriukas padėjo suprasti, kad programuoti gali bet kas ir tai nėra sunku.
Šimtai Vilniaus penktokų kompiuteriukus jau bando, kiti miestai – netrukus
Vilniuje kompiuteriukai penktokams dalinami nuo praėjusios savaitės, o kiti regionai prisijungia etapais. Juos jau šią savaitę atsiimti gali ir Jonavos, Prienų, Švenčionių, Varėnos, Šakių ir Visagino penktokai. Apie tai informaciją (kaip ir kur atsiimti) moksleiviai gaus savo mokyklose. Taip pat nuolat atnaujinamą lentelę su datomis ir regionais, kuriuose jau dalinami kompiuteriukai, galima rasti adresu http://www.kompiuteriukai.lt/rollout/.
Kompiuteriukai dalinami mokykloms priskirtuose „Bitės“ salonuose, į kuriuos penktokai kviečiami atvykti kartu su tėveliais. Atsiimant mikrokompiuterius, į visus klausimus atsakys specialiai apmokyti „Bitės“ Išmaniųjų mokyklos ekspertai. Jie padės parsisiųsti ir įsidiegti reikiamas programėles, parodys pirmuosius žingsnius, kaip naudotis įrenginiu. Taip pat supažindins, kokios yra mikrokompiuterio galimybės, ką su juo galima sukurti ir patars, kur ieškoti daugiau informacijos ar priedų sudėtingesniems projektams.
Vilniaus miesto savivaldybės informacija