Per 45 dienas aplankytos 60 savivaldybių
Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) inicijuoto ir finansuojamo projekto „Judėjimas – sveikatos šaltinis“ organizatoriai Lietuvos sporto universitetas ir virtualių treniruočių portalas „Sporto birža“ aplankė 60 Lietuvos savivaldybių.
Per 45 dienas organizatoriai nuvažiavo daugiau nei 14 tūkstančių kilometrų, kviesdami šalies gyventojus susipažinti su sportu, išmėginti sporto šakas, atlikti testus, parodančius žmogaus fizines galimybes bei tiesiog aktyviai praleisti laiką kartu. Projekte „Judėjimas – sveikatos šaltinis“ iš viso dalyvavo daugiau nei 25 000 skirtingų amžiaus grupių šalies gyventojų, kurie taip pat buvo paskatinti stiprinti fizines galias savarankiškai, naudodamiesi virtualiomis treniruotėmis namuose.
KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius šį projektą įvertino kaip sėkmingą švietėjišką akciją – per trumpą laiką apkeliauta visa Lietuva.
„Džiaugiuosi projekto sėkme ir tikiuosi, kad ateityje savivaldybės pačios imsis iniciatyvos ir skatins bendruomenes gyventi fiziškai aktyviai. Projektas atskleidė dvi pagrindines problemas: sporto inventoriaus ir kvalifikuotų fizinio aktyvumo specialistų trūkumą mažesnėse savivaldybėse. Tačiau nudžiugino didžiulis sportuojančių skaičius ir žmonių noras gyventi fiziškai aktyviai“, – sakė E. Urbanavičius.
Projekto metu profesionalūs treneriai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyventojams suteikė žinių apie aktyvios gyvensenos ir sporto naudą sveikatai. Be to, atliekant specialius testus padėjo įsivertinti asmenines fizines galimybes.
Kiekviename mieste treneriai sporto entuziastus ir susirinkusius smalsuolius, be kitų fizinio aktyvumo veiklų, kvietė į 60 šiaurietiško ėjimo pratybų.
„Pagrindinė šiaurietiško ėjimo nauda yra nedidelio intensyvumo aerobinis fizinis krūvis. Tai labai saugi sporto šaka visoms amžiaus grupėms. Šiaurietiškas ėjimas padeda stiprinti širdies raumenį, tad gerina širdies darbą, bendrą organizmo būklę, funkcinę sistemą, didina ištvermę. Pratybų metu dirba visos raumenų grupės. Tai puiki prevencija prieš širdies kraujagyslių sistemos ligas“, – pasakojo Lietuvos sporto universiteto kancleris ir projekto koordinatorius Mindaugas Balčiūnas.
Pastarasis mano, kad Lietuvai derėtų sekti Norvegijos pavyzdžiu, kur daugiau nei 70 procentų šalies gyventojų tarp visų amžiaus grupių pasižymi fiziniu aktyvumu. Tuo tarpu Lietuvoje fiziškai aktyviais galima vadinti tik apie 37 procentus šalies piliečių.