Personažo vystymo dirbtuvės ir paroda Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės skyriaus parodų salėje
Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijoje spalio 25-27 dienomis vyko personažo kūrimo dirbtuvės, inicijuotos iš Ignalinos kilusios menininkės Anastasijos Sosunovos (24 m.). Dirbtuvių metu įvairaus amžiaus dailės studijos mokiniai mokėsi grafinio piešimo, personažo kūrimo ir pasakojimo vystymo komikso formatu. Dirbtuvių su vaikais rezultatų parodą ignaliniečiai gali pamatyti Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės skyriaus parodų salėje (Mokyklos g. 4).
Kad ir kur gyventų, jauni žmonės visada jaučia globalių permainų, techninių naujovių ir šiuolaikinės kultūros ritmą. Todėl su studijos mokiniais Anastasija kalbėjosi apie šiuolaikinį meną ir grafinę raišką, iliustraciją, animaciją ir dizainą, bei kur gali juos nuvesti Dailės studijoje pradėti darbai. Anot menininkės, šiuo metu piešime svarbu turėti savo autentišką stilių, o iliustracijoje – mokytis sukurti stiprų ir įdomų personažą, kurio istoriją norisi išgyventi tiek autoriui, tiek skaitytojui. Atsižvelgdama į tai, kaip stipriai dauguma jaunų žmonių yra susidomėję šiuolaikine animacija ir komiksais, Anastasija su mokiniais bandė aptarti, kokia yra savito ir įdomaus piešinio personažo paslaptis, kaip išnaudoti savo asmenines patirtis ir įspūdžius kūryboje, interpretuoti artimąją aplinką ir savo hobius, kuriant reflektuoti save. Dirbtuvių datoms sutapus su amerikietiška Helovyno švente, mokiniai ne tik sukūrė savo personažo charakterį, išvaizdą ir istoriją, bet ir pagamino grafiškas personažų kaukes.
Vilniaus Dailės Akademijoje grafikos ir skulptūros studijas baigusiai menininkei Anastasijai Sosunovai idėja suorganizuoti kūrybinius užsiėmimus kilo dėl išlikusio ryšio su Ignalinos aplinka ir Dailės studija, todėl būtent Ignalinoje ji ir nusprendė vykdyti savo meninį projektą. Jis vykdytas bendradarbiaujant su „Rupert“ meno ir edukacijos centru. Galutinis rezultatas bus pristatytas Ignalinos kultūros ir sporto centre gruodžio pradžioje.
Paroda organizuojama bendradarbiaujant su Ignalinos dailės studijos mokytoja Nijole Trinkūniene bei „Rupert“ meno ir edukacijos centru.
Projektą iš dalies remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė.