Piktžolės, kurias verta pažinti iš naujo: kiaulpienė, dilgėlė ir garšva

Kasdien eidami per laukus ar žvilgtelėję į daržų pakraščius, dažnai nė nesusimąstome, kad po kojomis mindome tikrus gamtos lobius. Kiaulpienė, dilgėlė ir garšva – trys kuklūs augalai, dažniausiai laikomi įkyriomis piktžolėmis, iš tiesų slepia nepaprastą galią, kurios šiandien taip dažnai ieškome brangiuose maisto papilduose ar vaistų lentynose. Gamta šiuos turtus mums dovanoja be jokios sąskaitos – tereikia sustoti, pažinti ir išmokti pasinaudoti.
Pavasario rytais tarp dar apstingusios žemės pražysta geltonos kiaulpienių galvutės – tarsi mažos saulės, žadančios atgimimą. Bet šis augalas nėra vien akių džiaugsmas. Kiaulpienės šaknys ir lapai jau šimtmečius žinomi kaip puikūs pagalbininkai organizmui atsikratant nereikalingų atliekų. Jie valo kepenis, skatina virškinimą ir padeda kūnui atgauti lengvumą. Tai tarsi natūrali vidinė pavasario švarinimosi programa, kurios nereikia pirkti – tereikia pasilenkti ir ją paimti. Be to, kiaulpienės pilnos vitamino C, todėl jos stiprina imuninę sistemą, saugo nuo peršalimų ir nuovargio.
O štai dilgėlė, kurios daugelis vengia dėl skaudžių prisilietimų, iš tikrųjų yra stiprybės simbolis. Jos lapuose slypi galinga priešuždegiminė jėga, padedanti kovoti su sąnarių skausmais, artritu ir net šlapimo takų sutrikimais. Dilgėlė ne tik valo kraują ir atkuria jėgas, bet ir praturtina organizmą geležimi, todėl puikiai tinka kovoti su nuovargiu bei mažakraujyste. Iš pirmo žvilgsnio atšiauri, tačiau viduje – tikra gydytoja, kurią vertėtų priimti su pagarba.
Garšva, galbūt pati kukliausia šios trijulės narė, taip pat slepia nemenką galią. Jos šaknys – tikra dovana mūsų žarnynui ir odai. Garšva padeda subalansuoti žarnyno mikroflorą, stiprina virškinimą, o tuo pačiu valo odą iš vidaus, leisdama jai suspindėti natūraliu švytėjimu. Tai augalas, kuris atstato organizmo pusiausvyrą ir stiprina imunitetą. Joje gausu antioksidantų, saugančių nuo uždegimų ir lėtinių ligų.
Šie trys augalai – kiaulpienė, dilgėlė ir garšva – primena mums seną tiesą: kartais tikrieji stebuklai slypi paprastume. Vietoje brangių preparatų ar sintetinių papildų, galime gręžtis į tai, ką gamta dosniai klosto po mūsų kojomis. Tačiau, kaip ir su kiekvienu gamtos vaistu, svarbu elgtis išmintingai – prieš pradedant gydytis šiais augalais, verta pasitarti su gydytoju ar žolininku.