Piliakalnių metais dviratininkai aplankė Radviliškio rajono piliakalnius
2017 metai paskelbti Piliakalnių metais. Šia proga šeštojo dviračių žygio, tradiciškai organizuojamo liepos mėnesį, organizatoriai – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyrius ir Radviliškio miesto kultūros centras – dviračių mėgėjus pakvietė pasivažinėti Radviliškio rajono piliakalnių keliu. Pirmą kartą šis kelias išbandytas 2014 metais. Jau važiuota malūnų, dvarų, bažnyčių, mitologinių akmenų keliu. Pirmasis toks dviračių žygis sudarytu maršrutu buvo suorganizuotas 2012 metais. Visiems šiems žygiams yra išleisti lankstinukai su pažymėtu maršrutu, su turistinių objektų aprašymu.
Šį kartą piliakalnių keliu riedėjo 22 entuziastai, kelionių dviračiais mėgėjai. Vyriausiajam žygio dalyviui – 69 metai, jauniausiam – 13. Visi jie per dvi dienas numynė 136 kilometrus ir sėkmingai, be didesnių traumų, baigė trasą.
Kelionėje dviratininkai susitiko su Alksniupių, Pakiršinio, Imantų, Šiaulėnų ir Daugėlaičių bendruomenių nariais. Drauge su Imantų jaunimu žaidė krepšinį, sudalyvavo šios bendruomenės vakaronėje.
2017-tieji – ne tik Piliakalnių, bet ir Tautinio kostiumo metai. Dviratininkai, užsukę į Kleboniškių kaimą, kuriame tuo metu vyko šventė „Kleboniškių etnografinės spalvos“, apžiūrėjo tautinius kostiumus, mat kaimo gryčiose ir klėtyse veikė penkiolikos komplektų tautinių drabužių paroda. Šią parodą muziejaus lankytojams dovanojo tautinio kostiumo meistrai Marija ir Kęstutis Simanavičiai. Dviratininkai apžiūrėjo ir tekstilės bei Užgavėnių kaukių parodas iš muziejaus fondų, klausėsi folkloro ansamblių muzikos, mokėsi žiesti puodus, mynė, šukavo linus, kepė duoną, žiedė puodus.
Dviratininkai kelionėje susipažino su nekilnojamu Radviliškio rajono paveldu: Velžių, Raginėnų, Kleboniškių, Diauderių, Kudinų (Šiaulės) piliakalniais. Apie piliakalnius visiems žygeiviams pasakojo žygio organizatorius Vytautas Simelis. Jis suorganizavo dvi viktorinas: vienoje dviratininkai rungėsi, kas daugiau žino apie piliakalnius ir išmano Lietuvos istoriją, kitoje gilintos žinios apie Kudinų piliakalnį ir Šiaulės žemę. Pasak V. Simelio, visi Radviliškio rajone esantys piliakalniai yra išskirtiniai, savaip įdomūs. Štai Velžio piliakalnis turi priešpilį, Raginėnų piliakalnis yra istoriškai svarbioje vietoje – šalia kapinynai, senovės gyvenvietė, Diauderiūų piliakanis yra nuošaliau, yra ten Pasiekę Diauderių piliakalnį, žygeiviai nustebo. Takas, kuris veda prie piliakalnio, tapo įdomiu, išbandymų pilnu taku, nes Baisogalos seniūnija specialiai jame įrengė kliūčių ruožą. Pasak žygio dalyvių, vienas iš įspūdingiausių piliakalnių Radviliškio rajone – Kudinų piliakalnis, dar kitaip vadinamas Šiaulės kalnu. Beveik visi žygio dalyviai, apžiūrėję Kudinų piliakalnį, užlipo ir į Šiaulės apžvalgos bokštą.
Į kelionę dviračiais žygeivius išlydėjo VšĮ „Šiaulių regiono keliai“ Saugaus eismo vyriausiasis specialistas Antanas Vaidonavičius. Jis žygeiviams palinkėjo palankaus, į nugaras visada pučiančio vėjo ir gerų, asfaltuotų kelių. Kiekvienas dviratininkas iš jo rankų gavo po ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, o žygio organizatoriai kiekvienam dalyviui išdalijo žygio atributiką: ženkliukus, lankstinukus su žygio planu ir lankytinų objektų aprašymais. Išvažiuoti iš miesto padėjo policija, visame žygyje dviratininkus lydėjo gydytojai iš Radviliškio ligoninės.