Pirmoji vaikų nacionalinė konferencija Lietuvoje
Jau šį šeštadienį (liepos 17 d.) Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks pirmoji Nacionalinė vaikų mokslinė konferencija „Technologinių pasiekimų laboratorija. Vaikų švietimas“.
Konferencijos tikslas – vaikų tarpe populiarinti ir skatinti domėjimąsi mokslu, švietimu, technologinėmis inovacijomis bei ugdyti jų gebėjimus vykdyti mokslinius tyrimus.
Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai – tyrėjai ir Jaunųjų mokslininkų akademijos jaunieji studentai (8-12 metų vaikai) iš skirtingų Lietuvos miestų.
Konferencija – dviejų dalių: pirmoji – Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkų ir Jaunųjų mokslininkų akademijos jaunųjų studentų pranešimai; antroji – atviros technologinių pasiekimų laboratorijos, kurios atviros plačiajai visuomenei.
Atviros mokslinės-technologinės laboratorijos suteikia vaikams galimybę išbandyti inovatyvias ugdymo priemones, taip skatinamas mokslo ir švietimo populiarinimas vaikų tarpe. Dalyvavimas laboratorijose leidžia vaikams įdomiai, kūrybiškai praleisti laiką po ilgalaikio nuotolinio mokymosi karantino metu. Laboratorijose vaikai modeliuos pasitelkiant 3D technologijas, programuos robotus, susipažins su virtualia (VR) ir papildyta (AR) realybe, atliks įvairius gamtamokslinius bandymus ir kt. Registracija į laboratorijas – atvira plačiai visuomenei.
Pasak „Jaunųjų mokslininkų akademijos“, VšĮ direktorės Evelinos Lipskajos, Jaunųjų mokslininkų akademijos (JMA) tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi mokslu, pažinti mokslo pasiekimus ir jų taikymą. Mes vieninteliai Lietuvoje esame Europos Vaikų universitetų EUCU.NET tinklo nariai. Mūsų Vaikų universiteto programos yra unikalios, parengtos bendradarbiaujant su universitetų dėstytojais, mokslininkais, pedagogais ir paremtos patirtiniu mokymusi. Tyrinėdami, atlikdami bandymus ir kurdami projektus pasitelkiant išmaniąsias technologijas, vaikai įgyja praktinės patirties, skatinamas jų kūrybiškumas, loginis ir kritinis mąstymas bei noras mokytis. Todėl organizuoti Vaikų konferenciją, kurioje pristatymus ruošia būtent JMA jaunieji studentai yra ypač džiugu, tiek mums, tiek patiems mūsų jauniesiems mokslininkams, kuriems tai pirmas žingsnis į didįjį mokslą.“
„Jaunųjų mokslininkų akademijos Vaikų universitete jauniesiems studentams užsiėmimus veda ne tik JMA lektoriai, bet ir Lietuvos universitetų ir mokslo institutų mokslininkai-tyrėjai, kurie vaikams pasakoja apie įvairias sritis nuo biomechanikos iki dirbtino intelekto, nuo šiuolaikinių naujųjų medijų iki gamtamokslinių tyrimų ir kt.. Taip pat apie savo darbą, dalyvavimą tyrimuose, konferencijose ir pan., todėl Nacionalinėje vaikų mokslinėje konferencijoje mūsų jaunieji studentai pasijus tikrais mokslininkais bei turės galimybę pabendrauti su jiems jau pažįstamais profesoriais.“ – teigia JMA plėtros vadovas Rimvydas Vitėnas.
Nacionalinės vaikų mokslinės konferencijos rezultatų viešinimas pristatys plačiai visuomenei inovatyvių ugdymo metodų ir technologijų taikymą formaliajame ir neformaliajame vaikų švietime, supažindins su vaikų įsitraukimu į mokslinius tyrimus.