Pivašiūnuose pristatyta Nijolės Gaškaitės knyga
Pokario partizanų kovos – vienas tragiškiausių ir herojiškiausių Lietuvos istorijos laikotarpių. Tokio masto ir trukmės partizaninis karas, koks vyko Lietuvoje, retas pasaulio istorijoje. Mūsų istorija – tai nuolatinė kova dėl Lietuvos vardo išsaugojimo pasaulio žemėlapyje.“ Tai tik keli sakiniai iš Nijolės Gaškaitės knygos „Pasipriešinimo istorija. 1944 – 1953 metai“, kurios jau 3-ąjį leidimą 2016 metais išleido „Diemedžio“ leidykla.
Knyga knyga buvo pristatyta Pivašiūnų gimnazijos ir Pivašiūnų seniūnijos bendruomenei. Knygą išsamiai pristatė atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius. Kokį įspūdį paliko perskaityta knyga, pasakojo bibliotekininkė Marytė Burneikienė, akcentuodama, jog vyresnio amžiaus žmogus šioje knygoje tikrai atras kažką sava (įvykiai, pavardės ar vietovardžiai, žemėlapiai, dainų tekstai), o jaunimui tai turėtų būti istorijos vadovėlis, įrodymas, kaip reikia mylėti Lietuvą.
Popietę nuskaidrino Pivašiūnų gimnazijos pradinių klasių vyr. mokytojos Linos Leškevičienės muzikavimas, veikė spaudinių paroda partizaninio laikotarpio tematika.
Renginio pabaigoje buvo perskaityta kunigo Ričardo Mikutavičiaus kalba, pasakyta perlaidojant Vilkijos partizanus, bei ištrauka iš Antano Paulavičiaus knygos „Kraujo upeliai tekėjo…“, kurių bendra mintis: „…Lietuva atsibus, surankios mūsų (partizanų) kaulus ir pastatys prie švento altoriaus. Uždegs žvakes. Sukalbės Amžinąjį atilsį. Ir pačioje gražiausioje Lietuvos aikštėje pastatys paminklą Partizanui ir Partizano motinai…“