Pleneras „Daugiau nei amatas“ baigėsi… Atgijo angelai
Baigėsi daug garso ir smalsių žvilgsnių sulaukęs medžio drožėjų ir kalvių pleneras „Daugiau nei amatas“. Savaitę prie Radviliškio kultūros centro dūzgė pjūklai, virė darbas… medžio rąstai virto nuostabiais kūriniais.
Plenere dalyvavo kalvis Stanislovas Špukas, tautodailininkas, turintis „Aukso vainiko“ apdovanojimą, garsėjantis kaip kryždirbys, bet prisistatantis saulučių ir kryžių kalviu, visą savo laiką skiriantis kūrybai. Kitas kalvis, tautodailininkas, daugybės plenerų ir parodų dalyvis, Stanislovo Špuko mokinys Giedrius Malinauskas. Bendras kalvių darbas – tai nukaldinta saulutė Acokavų kaimo akmeniui. Edmundas Arbušauskas medžio drožėjas, tautodailininkas, kuriam „Aukso vainiko” apdovanojimuose suteiktas geriausio Šiaulių apskrities meistro vardas. Jo darbai eksponuojami ne viename muziejuje. Šiame plenere Edmundo Arbušausko ir Stanislovo Špuko sukurtas darbas „Angelo sparnai”, globojantys kultūrą ir sportą“. Koplytstulpis papuoš Kutiškių kaimo bendruomenės aplinką.
Kitas medžio drožėjas, skulptorius, tautodailininkas alytiškis Kęstutis Benedikas. Menininkas garsus visame pasaulyje, ir pelnęs daug apdovanojimų šį kartą kartu su kalviu Giedriumi Malinausku sukūrė kūrinį, pavadinimu „Šventoji“. Nuostabaus grožio kūrinys – tai tarsi šventoji, nužengusi iš koplytėlės. Šis kūrinys dovanojamas Karčemų kaimo bendruomenei.
Medžio drožėjas, kalėjas, dainininkas, muzikantas, eiliuotojas taip galima būtų apibūdinti dar vieną mūsų plenero dalyvį – Edvardą Belokopitovą. Menininkas sukūrė skulptūrą „Miško angelas“, bus padovanota Radviliškio miškų urėdijai. Tai angelas, saugantis mišką ir laikantis rankoje ąžuolo šakelę, kuri pavirsta į kryželį.
Tautodailininkas, apdovanotas „Aukso vainiku“, Saulius Lampickas, kurį geriausiai apibūdina jo dukters žodžiai: „Galima atimti sotumą, komfortą, dėmesį. Jis vis tiek liks stiprus savo dvasia. Nes jis turi fatališkąją Drožybą – didžiausią aistrą, nuotykį, beprotystę.“ Šio menininko ir kalvio Stanislovo Špuko kūrinys „Saugantis atmintį“ bus padovanotas Acokavų kaimo bendruomenei. Angelas, rankoje laikantis raktą, tarsi iš tiesų saugo visa tai, kas liko mūsų prisiminimuose – skirta išnykusiems kaimams atminti.
Į šventę atvykęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis dalyviams įteikė padėkos raštus, džiaugėsi sukurtais darbais ir linkėjo sėkmės kūryboje. Šventėje dalyvavo ir kunigas Tadas Rudys. Šventės dalyvius džiugino Donato ir Jūratės Stakvilevičių muzika. Bendruomenės buvo paruošusios savo pasirodymus: klausėmės Austėjos Vileikytės deklamuojamo A. Matučio eilėraščio „Tėvynė šneka”, Alvidas Kontauskas perskaitė P. Širvio eilėraštį „Aš beržas“, Vilma Merkytė atliko dainą apie duoną.
Šiam plenerui suteiktas nacionalinės UNESCO komisijos patronažas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Radviliškio rajono savivaldybė, rėmėjai: VĮ Radviliškio miškų urėdija, UAB „Favoritas“, UAB „JVG“, UAB „Sidma“.