Plieno simpoziumo „Išmanusis oras“ rezultatas – trys įdomios skulptūros
Rugpjūčio 1 – 10 d. Šiauliuose, UAB „Salda“ teritorijoje Šiauliuose vyko specifinės vietos skulptūros simpoziumas iš plieno. Trečiadienį skulptūros iškilmingai atidarytos šalia įmonės esančioje atviroje erdvėje. Savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis ir jo pavaduotoja Giedrė Mendoza – Herrera padėkojo įmonės vadovui Petrui Baronui už įdomų sumanymą, už verslo ir meno santykio kūrimą, o skulptūrų autoriams už įgyvendintas įdomias idėjas.
Unikaliame simpoziume, kurį kuravo menininkas Ričardas Garbačiauskas, dalyvavo skulptoriai Kazys Venclovas, Martynas Gaubas ir Arvydas Ališanka. Skulptorių ir įmonės darbuotojų dialogas prasidėjo nuo pirmų valandų. Kūrėjams buvo suteiktos galimybė naudotis modernios įmonės gamybiniais resursais.
Kazys Venclovas sukūrė skulptūrą „Senelės pasakos“ (2,5 x 2,85 x 0,20 m) iš 10 mm storio plieno lakšto. Skulptūrai sukurti panaudota rankų darbo nerta servetėlė, kurią numezgė neturinti meninio išsilavinimo moteris ir perteikia visuotinai priimtiną tautos grožio supratimą. Šešiakampės žvaigždės forma asocijuojasi su saulės, ląstelės ar visatos simbolika, o centruota ornamento kompozicija sukuria traukos, begalybės įspūdį, kviečia susitelkti meditacijai. Tai apie 18 kartų padidinta servetėlės kopija, pritaikyta lazeriniam pjaustymui iš metalo lakšto ir sukomponuota į erdvinę struktūrą.
Martynas Gaubas sukūrė kinetinę, garsinę, veikiamą vėjo skulptūrą „Žolės garsai”. Ant 3,5 metro ilgio, 1,2 metro pločio, 10 mm plieninės plokštės užaugino plieninę 3 metrų aukščio pievelę… Pajudinus linguojančius plieninius strypus –“ žolės kotelius”, skulptūra suskambo tarsi daugelio varpų garsais.
Arvydas Ališanka sukūrė skulptūrą „Oreivis“. Skulptūra sukonstruota iš 60 metrų 3 cm skersmens plieninių vamzdžių. Aukštis – 2,5 metro. Plieno vamzdžių elementai tarsi chaotiškai sukibę erdvėje sudaro žmogaus siluetą. Skulptūros tūris menamai formuojasi, kinta erdvėje. Pučiant stipresniam vėjui girdimas vėjo gausmas. Po ilgesnių paieškų vietą būsimai skulptūrai autorius atrado tarsi intuityviai susiliedamas su aplinka, apčiuopdamas asmeninį santykį su erdve.
Šis pirmas žymių skulptorių ir privačios įmonės bendradarbiavimo faktas Šiaulių mieste subrandino pirmus meninius. Organizatoriai tikisi, kad viešoje erdvėje įkomponuoti meno kūriniai sulauks ne tik įmonės darbuotojų, bet ir miesto bendruomenės žmonių apsilankymo.