Plungėje lankėsi Jaunimo reikalų departamento direktorius V. Trapinskas
Pirmą kartą per Plungės atviro jaunimo centro veiklos metus čia apsilankė Jaunimo reikalų departamento atstovai – direktorius Vydūnas Trapinskas ir Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyr. specialistė Gintarė Vyšniauskaitė, kurie domėjosi, kaip Plungės savivaldybėje dirbama su jaunimu, ar mūsų rajone jauni žmonės turi pakankamai veiklos, ar, priimant įvairius sprendimus, atsižvelgiama ir į jauno žmogaus balsą.
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Plungės atviro jaunimo centro vadovai keitėsi taip dažnai, kaip ir šios įstaigos buveinės adresas.
Jaunimo reikalų departamento vadovas atvyko į ką tik suremontuotas Atviro jaunimo centro, įsikūrusio po Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos stogu, patalpas. Kaip pastebėjo laikinoji šio centro vadovė Inga Jokubauskaitė, dirbanti čia nuo praėjusių metų rugsėjo 19 dienos, jaunimui skirtas patalpas spėta iš esmės atnaujinti iki antradienį čia jau vykusių Užgavėnių.
Pokalbyje su V. Trapinsku taip pat dalyvavo ir mero Audriaus Klišonio vardu svečius pasveikino mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, mero patarėjai Gintautas Vaitkevičius ir Mantas Česnauskas, Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, Jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, Plungės savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Modestas Šaltupis, Vietos Jaunimo garantijų iniciatyvų koordinatorė Renata Jastrumskienė.
Plungės atviro jaunimo centro vadovė papasakojo susirinkusiesiems, kaip čia besilankantys mokyklinio amžiaus jaunuoliai leidžia laiką. Naujosiose patalpose jau vyko ir karpinių užsiėmimai, šokių maratonas, karaokė, kino vakarai, smiginio, teniso, stalo futbolo varžybos, svarelių laikymo turnyrai.
V. Trapinskas teiravosi, kokio amžiaus yra Plungės atviro jaunimo centro lankytojai, taip pat – kokias funkcijas atlieka rajone esantys vaikų dienos užimtumo centrai.
V. Trapinskas plungiškiams pateikė Kuršėnų pavyzdį, pagal kurį Jaunimo reikalų departamentas pradėjo rengti mobilaus darbo su jaunimu koncepciją, kai su jaunimu dirbantys specialistai patys vyksta vis į kitą seniūniją ir ten užsiima su jaunais žmonėmis, nes kaimo bendruomenės dažnai nesugeba įtraukti jaunimo į savo programą, todėl jie dažniausiai lieka užribyje.
V. Trapinskui buvo įdomu sužinoti, kokios jaunimo organizacijos veikia Plungės savivaldybėje, ar tarp jaunų žmonių populiari savanorystė, kokią paramą ir kokioms jaunimo programoms skiria Savivaldybė, ar, priimdama sprendimus, vietos valdžia girdi ir jaunimo balsą.
Savivaldybės vadovai atkreipė Jaunimo reikalų departamento atstovų dėmesį, kad Plungėje nėra nei aukštosios, nei aukštesniosios mokyklos. Ambicingų tikslų siekti motyvuotas jaunimas, baigęs gimnazijas, išvyksta iš Plungės ir nebegrįžta, lieka tik moksleivija. Iš aktyviausių jaunimo organizacijų buvo paminėtas „Krantas“ ir „Kartu kvadratu“, pastebėta, kad kitų organizacijų steigėjai „perdegė“ ir jaunimas vėl išsibėgiojo kas sau.
Su V. Trapinsku taip pat buvo aptarti Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinamo pirminės intervencijos projekto „Atrask save“ rodiklių pasiekimai bei šio projekto veiklų vykdymo efektyvumas Plungės rajone. Taip pat aptartos kitos jaunimo politikos įgyvendinimo rajono savivaldybėje aktualijos ir darbo su jaunimu formų plėtra, diskutuota, kokiais būdais galima siekti jaunimo politikos stiprinimo Plungės krašte.