Plungės kultūros centre įteiktos nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurso premijos
Lapkričio 23 d. Plungės kultūros centre įvyko III nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis. Jo metu surengti net keturi įspūdingi koncertai, kuriuose savo meistriškumą pristatė daugiau nei septyniasdešimt solistų, ansamblių ir pritariančiųjų grupių narių. Talentingi atlikėjai iš visos Lietuvos, meistriškai parengtos jų konkursinės programos džiugino žiūrovus ir konkurso ekspertus, o pats aukščiausio profesionalumo ir išsikirtinės svarbos renginys byloja, kad mažame Lietuvos miestelyje Plungėje vyksta nepaprastai reikšmingi šalies kultūros ir meno įvykiai.
Šiais metais konkurso-festivalio dalyviai varžėsi trijose kategorijose. C kategorijoje savo meistriškumą pristatė jaunieji šalies saksofonininkai iki 15 metų amžiaus. A kategorijoje dalyvavo saksofonininkai solistai ir ansambliai nuo 15 iki 20 metų amžiaus. Vyriausieji suaugusieji ir profesionalai varžėsi B kategorijoje. Visi dalyviai konkursui parengė po du kūrinius, iš kurių vienas galėjo būti improvizacija lietuvių liaudies muzikos tema.
III nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurso vertinimo komisija, pirmininkaujama Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, profesoriaus Petro Vyšniausko ir komisijos narių – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjo, profesoriaus dr. Roberto Beinario, tos pačios akademijos docento Algio Kilio ir lektoriaus Roberto Katinsko, bei profesoriaus Pranciškaus Narušio ir LR Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos skyriaus patarėjo Vyganto Švobos konkurso pabaigoje paskelbė nugalėtojus. Šiais metais nugalėtojais tapo: A kategorijoje laureato vardas suteiktas Gargždų muzikos mokyklos atstovei Jazminai Preibytei, kuriai įteikta ir 1000,00 eurų piniginė premija. II-oji vieta ir 500,00 eurų piniginė premija skirta Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos ugdytiniui Martynui Šerpyčiui. III-ioji vieta atiteko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto pirmakursei Gintarei Tumaitei. Suaugusiųjų ir profesionalų B kategorijoje laureato vardas suteiktas ir 1000,00 eurų piniginė premija įteikta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto studentui Nedui Latovinui. II-osios vietos nugalėtojais ir 500,00 eurų piniginės premijos laimėtojais tapo saksofonininkų kvartetas iš Vilniaus, kuriame grojo Evald Masalski, Paulina Bakšaitė, Visvaldas Jonušas ir Nedas Latovinas. III-ioji vieta suaugusiųjų kategorijoje atiteko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos improvizacinės muzikos ansambliui: Paulina Bakšaitė, Davit Avetisyan ir Nedas Latovinas. Jauniausiųjų C kategorijos laureato diplomas ir 500,00 eurų piniginė premija atiteko Birštono meno mokyklos saksofonininkui Jonui Zubavičiui. II-osios vietos nugalėtoja ir 250,00 eurų piniginės premijos laimėtoja tapo Anykščių muzikos mokyklos auklėtinė Urtė Raišelytė. III-ioji šios kategorijos vieta paskirta Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės mokyklos saksofonininkui Domantui Jokniui.
Visiems konkurso-festivalio dalyviams buvo surengta meistriškumo laboratorija, kurioje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas Robertas Katinskas dalijosi savo patirtimi. Šio kūrybinio seminaro dalyviai jaunieji saksofonininkai turėjo galimybę kartu groti ir mokytis su saksofono muzikos profesionalais ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais.
III nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis baigėsi ne tik iškilminga laureatų paskelbimo ir premijų įteikimo ceremonija, bet ir puikiu koncertu. Baigiamajame koncerte visiems dalyviams ir sausakimšai Plungės kultūros centro žiūrovų salei koncertavo Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas. Šio įspūdingo koncerto solistai prof. Petras Vyšniauskas (saksofonas), Martynas Vilius (vokalas), Povilas Jaraminas (fortepijonas), Chris Etienne Ruebens (gitara) ir Andrius Balevičius (mušamieji).
III nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurso-festivalio rengėjai – Plungės kultūros centras. Partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra. Konkurso globėjas – profesorius Petras Vyšniauskas. Projekto vadovas – Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Romas Matulis. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Plungė rajono savivaldybė. Pagrindinis informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.