Plungės kultūros centro parodų salėje atidaryta Viktoro Raibužio ir jo mokinių medžio dirbinių paroda
Vasario 2 d. Plungės kultūros centro parodų salėje atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario Viktoro Raibužio ir jo mokinių medžio dirbinių paroda. 2011 metais V. Raibužio medžio dirbiniams – prieverpstėms, rankšluostinėms, dubenims ir druskinėms suteiktas Tautinio paveldo sertifikatas. 2017 m. gruodžio 18 d. Viktorui Raibužiui įteikta Etninės kultūros tarybos padėka už senųjų meistrystės, drožybos ir baldininkystės amatų puoselėjimą.
Medžio drožėjas tautodailininkas dirba technologijų mokytoju Plungės Babrungo, Stanelių, Plungės technologijų ir verslo mokyklose, vadovauja drožėjų būreliui Saulės gimnazijoje ir NVŠ grupėms „Meninė medžio drožyba“.
Šioje parodoje mokytojas tautodailininkas pristato savo darbus iš medžio: rankšluostines, dubenis, vazas, medžio raižinius, prieverpstes bei klumpes. Taip pat pristatoma Viktoro senelio dar prieš 100 metų daryta rankšluostinė, trumpai pateikiama istorinių epizodų iš Viktoro senelių ir tėvų gyvenimo bei paties autoriaus kai kurie istoriniai gyvenimo momentai.
Parodoje pristatomi ir Viktoro Raibužio mokinių 153 medžio drožiniai, skulptūros, medžio reljefai, vazos ir kita. Mokytojo V. Raibužio medžio drožėjai tradiciškai dalyvauja Stanislovo Riaubos – Žemaitijos Jaunųjų talentų bei respublikiniame „Sidabro vainikėlio“ ir kituose konkursuose, tad parodoje pristatomi ir laureatų: Džordanos Saudargaitės, Editos Motužytės, Mindaugo Lukošiaus, Viliaus Siginevičiaus, Valdo Bartkaus ir Aurimo Jurgaitčio darbai; prizininkų: Svajūno Rimkevičiaus, Ernesto Kurmio, Eimanto Kundroto, Ovidijaus Būtos, Pauliaus Jokūbaitčio, Evaldo Kleinauskio, Eimanto Jokūbaitčio, Benitos Miliūtės, Deivido Paulausko, Dainiaus Gedrimo, Mariaus Butkevičiaus, Evaldo Smilgevičiaus, Luko Jurgilo, Algirdo Adomauskio, Karolio Ragainio ir Martyno Jako darbai.
Mokinių meistrelių tarpe ypač išsiskiria Aurimas Jurgaitis, parodai pristatęs 20 medžio darbų. Aurimas – „Babrungo“ pagr. m-klos dešimtokas, nuolat skinantis laurus įvairiuose konkursuose. 2017 m. sėkmingai dalyvavęs Liongino Šepkos medžio drožėjų parodoje-konkurse. Parodoje eksponuojami ir pamokose, ir būreliuose drožinėti 3-12 klasių mokinių dirbiniai.
Mokytojas su savo mokiniais – medžio drožėjais nuolat dalyvauja ne tik įvairiuose konkursuose ar parodose, bet savo kūrybą pristato Plungės bei kitų miestų mugėse, projektuose, amatų šventėse.
Kviečiame ir apsilankyti ir apžiūrėti šią išskirtinę parodą.