Plungės kultūros centro parodų salėje – Baltarusijos menininkės Alionos Gordon kūrybos parodos atidarymas
Mineralų pasaulis nuo seno traukė ir žavėjo žmones dėl savo spalvingų raštų ir antgamtinių savybių. Kilę iš žemės gelmių, mineralai puikiai sugeba perduoti planetų energiją, subalansuoti vidinius procesus, todėl iki šiol plačiai naudojami kaip talismanai ir amuletai. Tai viena iš gamtos sukurtų formų, kuri egzistuoja amžinai, todėl ji ir yra tokia paslaptinga bei vertinama.
Baltarusijos menininkė Aliona Gordon, įspūdingo grožio ikonų ir šventųjų paveikslų kūrėja, mineralus taip pat laiko tinkamiausiais amžinybės atspindžiais. Būtent todėl autorė mineralus ir brangakmenius pasirinko savo pagrindine kūrybos priemone. Jungdama tapybos meną su mineralų antgamtinėmis savybėmis, autorė sugebėjo įkvėpti savo kūrybai daug gilesnę filosofiją: „Į savo darbus, aš įdedu ne tik dalelę savo širdies bet ir akmens sielą, todėl jautresniam žiūrovui pavyksta mano darbuose pajausti kažką intymaus ir paslaptingo.“
Pažvelgus į Alionos Gordon darbus iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad prieš jus klasikinis tapybos darbas. Tačiau taip nėra. Visi autorės kūriniai daromi iš brangakmenių ir mineralų, naudojant specialią techniką.
Vietoje įprastos drobės menininkė naudoja marmurą, o įvairūs mineralai pasitelkiami spalvinės gamos sukūrimui. Marmuro pagrindas tvirtinasi į rėmus iš medžio, kurie nupoliruojami iki veidrodinio spindesio. Atvaizdo vientisumas išgaunamas sluoksniuotą marmurą padengiant specialia susmulkintų ir sijotų brangakmenių emulsija. Kiekvienas paveikslo elementas, linija ir detalė užbarstoma atskirai, smulkiausias mineralo dalelytes naudojant tarsi dažų tepinėlius. Piešinių tūris bei gylis sukuriamas naudojant įvairaus smulkumo mineralus. Lazuritas, malachitas, karneolis, jaspis ir kiti mineralai padeda sukoncentruoti itin stiprią ikonų energetiką bei sukurti amžinos begalybės atmosferą. Visi kūriniai yra vienetiniai, kolekciniai ir kiekvienas iš jų kuriamas net keletą mėnesių. Kiekviena užbaigta ikona pašventinama pagal stačiatikių kanoną.
Ši unikali Alionos Gordon technika padeda šventųjų paveikslams ir ikonoms suteikti išskirtinės prabangos pojūtį. Aukšta atlikimo technika bei preciziški techniniai įgūdžiai žavi, o mineralų energija puikiai atskleidžia nenusakomą šventųjų didybę bei galybę.
Neabejotinai, Alionos Gordon kūriniai yra nepavaldūs laikui, todėl jie itin vertinami privačių kolekcionierių kaip šeimos relikvijos, perduodamos iš kartos į kartą.
Parodos atidarymas vyks 2018 m. rugsėjo 7 d. 18 val. Plungės kultūros centro parodų salėje, kviečiame apsilankyti.
Naudojami brangakmeniai ir mineralai:
Briliantas, amestitas, chrizolitas, granatas, chalcedonas, opalas, malachitas, gintaras, jaspis, kalcitas, lazuritas, fluoritas, karneolis, čaroitas, orpimentas, astrofilitas, antracitas, volkonskoitas, gagatas, galenitas, cinoberis, ochra, realgaras, rodusitas, radonitas, tufas, erginas, žėrutis.
Biografija:
Aliona Gordon gimė Budslavije (Baltarusija). Baigusi Minsko dailės mokyklą, įstojo į Minsko Glebovo dailės koledžą, kuriame sėkmingai baigė tapybą. Vystant autorės unikalią techniką buvo sukurtas „Gordon’s Gemstone Art“ prekės ženklas. Ji taip pat yra Tarptautinės dailininkų sąjungos „Meistras – Taikdarys“ narė.
Menininkės darbų galima rasti privačiose kolekcijose, cerkvėse Baltarusijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Ukrainoje, Kazachstane, JAV, Vokietijoje, Švedijoje, Kanadoje, Prancūzijoje ir netgi Antarktidoje esančioje Vaterlo saloje, Belinzgauzeno poliarinėje bazėje Šventos Trejybės cerkvėje.