Plungės trumpalaikės globos centre vyko mokymai apie žmogaus teisių pažeidimus
Plungės trumpalaikės globos centre 2015 vasario 12-13 dienomis Plungės nevyriausybinių organizacijų atstovams vyko mokymai apie žmogaus teisių pažeidimų stebėseną, diskriminacijos apraiškų (negalios, lyties, amžiaus, kt. pagrindais) atpažinimą, vertinimą ir fiksavimą.
Projektą „C.O.D.E.: atsiverkime įvairovei ir lygybei“ įgyvendina partnerių koalicija pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programą PROGRESS.
Projekto tikslas – pilietinės visuomenės organizacijų, atstovaujančių diskriminacijai jautrias grupes, aktyvus į(si)traukimas į socialinės politikos formavimą.
Asociacija Lietuvos neįgaliųjų forumas įgyvendina projekto srautą „Išmatuokime diskriminaciją“, kurio vykdymo metu bus surengti mokymai nevyriausybinių organizacijų aktyvistams apie žmogaus teisių pažeidimų stebėseną dešimtyje šalies apskričių (Vilniuje, Kaune, Alytuje, Klaipėdoje, Utenoje, Plungėje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje); bus sukurtas ir pristatytas žmogaus teisių stebėsenos įrankis (klausimynas), o suteikus žinių – identifikuojami ir fiksuojami diskriminacijos atvejai.
Surinkta informacija bus naudojama rengiant alternatyviąją ataskaitą JT komitetams apie diskriminacijai jautrių grupių padėtį Lietuvoje.
Mokymus vedė lektorės:
Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė, advokatė, MRU lektorė, vedanti pirmąsias lygiateisiškumo principo užtikrinimo bylas Lietuvoje; besispecializuojanti diskriminacijos bylose ir atstovaujanti nuo diskriminacinių veiksmų (rasės, negalios, lyties, seksualinės orientacijos ir kitais pagrindais) nukentėjusiems asmenims. Mykolo Romerio universitete Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė veda paskaitas ir seminarus „Nediskriminavimo užtikrinimas darbo teisėje” tema. Už savo veiklą 2013 m. Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose buvo pripažinta metų žmogaus teisių advokate.
Dovilė Juodkaitė, asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ prezidentė, teisininkė, nevyriausybiniame sektoriuje dirbanti nuo 2002 metų ir besispecializuojanti negalios bei psichikos sveikatos srityse. Baigusi VU Teisės fakultetą, studijavo Kolumbijos universiteto Teisės mokykloje, 2011 metais baigė PSO organizuojamą Psichikos sveikatos ir žmogaus teisių kursą. Interesų sritys: teisinio veiksnumo ir globos reguliavimas, diskriminavimas negalios pagrindu, deinstitucionalizacija ir gyvenimas bendruomenėje, žmogaus teisių situacijos stebėsena.
Lina Garbenčiūtė, asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ projektų vadovė, Vytauto Didžiojo universitete įgijusi sociologijos magistro laipsnį, 6 mėnesius dirbo imigrantų mokykloje Briuselyje. Interesų sritys: visuomenės grupių tyrimai, šiuolaikiniai migracijos procesai, žmogaus teisės ir žmonių su negalia teisių situacija, žmogaus teisių pažeidimų stebėsena ir jos vertinimui naudotini įrankiai.