Po šimto metų dzūkiški aprėdai žiba Kupiškio muziejuje
Liepos vidurio savaitgalį Kupiškio miestelyje nuaidėjo didelio srauto svečių ir susidomėjimo sulaukiantis tradicinis tarptautinis folkloro festivalis „Lingaudala“. Kupiškin sugužėjo kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Norvegijos, Ispanijos. O kupiškėnai ir miesto svečiai liepos 12 d. pavakarę rinkos pažiūrėt, kas gi „Ir po šimto metų tamsoj žiba…“. Tokiu pavadinimu Alytaus muziejininkai atidarė parodą apie XX a. pr. dzūkiškus marškinius Kupiškio etnografijos muziejuje. Paroda visiškai skiriasi nuo įprastų muziejinių parodų savo idėja, jos išgryninimu, pateikimo būdu. Tai akcentavo gausiai į parodą susirinkę etninio paveldo puoselėtojai, smalsuoliai, kurie buvo intriguoti jau pačios parodos pavadinime užfiksuotos paslapties.
Muziejaus dailininkė Gintarė Markevičienė prikaustė susirinkusiųjų dėmesį pasakodama apie senųjų dzūkiškų marškinių ypatumus, jų prikėlimą naujam šiuolaikiniam gyvenimui. Minint etnografinių regionų metus muziejaus lankytojams buvo pristatyti dzūkiško ir aukštaitiško tautinio kostiumo ypatumai. Renginio metu aidėjo dzūkiška ir aukštaitiška šnekta, skambėjo dzūkiškos dainos ir aukštaitiškos sutartinės. Paroda „Ir po šimto metų tamsoj žiba“ Kupiškio etnografijos muziejuje bus eksponuojama iki rugsėjo.
Alytaus kraštotyros muziejaus parengtos parodos keliauja po kitus šalies regionus. Tokių „kelionių“ metu mes keičiamės idėjomis, patirtimi, susipažįstame ir mokomės vieni iš kitų. Informacija, kurią gauname vieni iš kitų yra nepaprastai vertinga, siekianti tobulėti ir imtis naujų iniciatyvų.