Poezijos ir muzikos dialogas jubiliejinėse Antaninėse
Birželio 13 -ąją A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus parodų salėje vyko literatūrinio festivalio „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ šventinis Antaninių vakaras.
Muziejininkai pasitiko gausų būrį bičiulių, žiūrovų ir garbingų svečių. Muziejaus 90-mečiui skirtame renginyje dalyvavo profesorius Antanas Tyla, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevičius, Teresės Mikeliūnaitės atminties saugotoja, jos giminaitė Stasė Mikeliūnienė, rašytoja Jurga Žąsinaitė ir kt.
„Švęsdami Antanines, pagerbiame muziejaus įkūrėją, rašytoją Antaną Vienuolį. Jo dėka 1927 m. kukli A. Baranausko klėtelė tapo Anykščių krašto ambasadore. Prasidėjo turizmo istorija, šiandien leidžianti Anykščiams svajoti apie daugelį naujų objektų. Taip pat pagerbiame vyskupo ir poeto Antano Baranausko atminimą bei prisiliečiame prie 1905 m. pirmą kartą atskiru leidimu išleistos A. Baranausko poemos „Anykščių šilelis“. Būtent nuo šios knygos prasideda Anykščių knyga“, – renginyje kalbėjo muziejaus direktorius A. Verbickas ir džiaugėsi visus anykštėnus į vieną šeimą jungiančiu kultūros židiniu, kuriame Anykščių kultūros centras bei Anykščių viešoji biblioteka, 2007 m. pavadinta Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių vardu.
Muziejui reikšmingos sukakties bei Antaninių proga jo direktorių A. Verbicką ir šaunią muziejininkų komandą, įteikdami piniginį čekį išvykai į svečią šalį, sveikino meras K. Tubis ir vicemeras S. Obelevičius.
Dėkodamas už dovaną, A. Verbickas atskleidė, jog tai bus muziejininkų skrydis lėktuvu iš Vilnius į Kutaisį ir Tbilisį, kur prieš šimtmetį lankėsi A. Vienuolis.
„Su metais Muziejus tik gražėja ir turtėja. Norisi palinkėti, kad praeitis kalbėtų šiai dienai ir ateičiai, kad džiugintų smalsūs lankytojai“, – tardama sveikinimo žodį kalbėjo S. Mikeliūnienė.
Už iniciatyvumą ir kūrybiškumą, už savitą Muziejaus įvaizdį muziejininkams dėkojo ne tik bičiuliai, tačiau ir programos „Menu akimirką žavingą“ atlikėjai: solistas, projekto „Triumfo arka“ auksinio balso laimėtojas ir tarptautinių konkursų laureatas Liudas Mikalauskas, aktorė, renginių režisierė Virginija Kochanskytė ir pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Audronė Juozauskaitė.
„Muziejininkai kaupia, saugo, populiarina muziejines vertybes, užsiima leidybine veikla, organizuoja edukacinius užsiėmimus. Per dešimtmečius Muziejus išsiplėtė. Tai Jono Biliūno, Bronės Buivydaitės, Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių muziejai, Arklio muziejus ir Siauruko muziejus, Sakralinio meno centras, Šeimyniškėlių piliakalnio istorinis kompleksas. Kartų kartos važiuoja į Anykščių ir lanko muziejus. Mes galime paliudyti, kad Lietuvoje auga graži šeima. O visa tai, ką darome, darome prisimindami A. Vienuolį, A. Baranauską, Onutė Sedelskytę ir Teresę Mikeliūnaitę“,- didžiuodamasis prasminga muziejininkų veikla, sakė A. Verbickas ir pasveikino Muziejuje beveik keturis dešimtmečius dirbančią Vidą Zasienę, kaip pastovumo tikrumo ir tikslumo simbolį.
Lietingą Antaninių vakarą publika mėgavosi genialia literatūra, kuri įkvėpė daugybę pasaulio kūrėjų, klausėsi rusiškų romansų. Muzikos ir poezijos dialogas jiems leido keliauti laiku, padainuoti ir padeklamuoti kartu su atlikėjais.
Iškilmingą renginį vainikavo Anykščių kultūros centro folkloro ansamblio „Valaukis“ dainininkių muzikinis sveikinimas. Prie ansambliečių, giedančių A.Baranausko „Anykščių šilelį“, prisijungusi publika atsidėkojo svečiams ir šventės dalyviams už drauge praleistas nepakartojamas akimirkas.