Policija pristatė 2016 m. veiklos Panevėžio rajone rezultatus
Vakar Panevėžio rajone Ramygalos kultūros centre įvyko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato (PK) 2016 metų veiklos rezultatų visuomenei pristatymas.
Išklausyti pareigūnų ataskaitos atvyko Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Gediminas Jankūnas, seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, visuomeninės tarybos nariai, gyventojai.
Panevėžio miesto ir rajono PK viršininkas Vidas Sabonis pristatė PK 2016 m. veiklos rezultatus. Pasak pareigūno, pernai Panevėžio apskrityje registruota 5,1 proc. mažiau pranešimų apie įvykius nei 2015 m.
Gautų pranešimų ir pradėtų ikiteisminių tyrimų analizė rodo, kad Panevėžio rajone daugiausia pranešimų gauta iš Panevėžio (1 265) ir Velžio (716) seniūnijų, mažiausiai – iš Upytės seniūnijos (221). Šioje seniūnijoje buvo pradėta ir mažiausiai ikiteisminių tyrimų (25). Daugiausiai jų pradėta Panevėžio (205) ir Krekenavos (140) seniūnijose.
Apie pusę nusikalstamų veikų, registruotų Panevėžio mieste ir rajone, sudarė vagystės. Rajone daugiausia vagysčių registruota Panevėžio (60), Velžio (44) ir Krekenavos (32) seniūnijose, mažiausiai – Upytės (6) ir Raguvos (13) seniūnijose.
Pranešėjas apgailestavo, kad daugėja smurto artimoje aplinkoje atvejų. Daugiausiai šių veikų įvykdyta Krekenavos (42) ir Panevėžio (41) seniūnijose, mažiausiai – Upytės seniūnijoje (1). Didžiausias smurto artimoje aplinkoje priežastis – alkoholis, beveik visas šias veikas įvykdė neblaivūs asmenys.
Apžvelgdamas policijos rėmėjų veiklą V. Sabonis sakė, kad nors rėmėjų skaičius sumažėjo, tačiau jų veikla tapo efektyvesnė. Į sąrašus įtraukti 68 policijos rėmėjai. Daugiausia jų yra Paįstrio seniūnijoje.
Rajone sėkmingai plečiasi judėjimas „Saugi kaimynystė“. Šiuo metu yra 87 saugios kaimynystės grupės, 5 iš jų įsikūrė pernai. Daugiausia grupių veikia Panevėžio, Velžio ir Karsakiškio seniūnijose, mažiausiai (po 2) – Raguvos, Naujamiesčio ir Vadoklių seniūnijose.
Pernai Savivaldybės biudžeto lėšomis buvo tęsiama gerų rezultatų duodanti prevencinė programa „Būk saugus“, trijose rajono mokyklose vykdytas projektas „Narkotikų prevencija ir informacija apie juos“.
V. Sabonis pažymėjo, kad Panevėžio rajono savivaldybė aktyviausiai apskrityje dalyvavo nusikalstamumo mažinimo ir gyventojų saugumo stiprinimo prevencijos veikloje ir šioms programoms skyrė daugiausiai lėšų – 9,2 tūkst. eurų.
Viešosios tvarkos užtikrinimo veiklą apžvelgė VPK Patrulių kuopos vadas Egidijus Raila. Jis sakė, kad patrulių veiklos prioritetas – kuo skubiau sureaguoti į gyventojų pranešimus. Pareigūnas pademonstravo patrulių darbą pristatantį filmuką.
2016 m. eismo saugumo būklę pristatė VPK Kelių policijos tarnybos viršininkas Virginijus Mačėnas. Pareigūnas sakė, kad pernai rajono keliuose žuvo mažiausiai žmonių per pastarąjį dešimtmetį – 8 (4 pėstieji, 4 vairuotojai). Žuvusių vaikų nebuvo, tik 9 sužeisti. Daugiausia tragiškų avarijų būta 2007-aisiais, kuomet žuvo net 23 asmenys. Pastarojo dešimtmečio žuvusiųjų avarijose vidurkis – 11 asmenų per metus.
Mero pavaduotojas Antanas Pocius pasidžiaugė, kad policijos ataskaitinis susirinkimas šiemet vyksta praėjusių metų išrinktoje saugiausioje – Ramygalos seniūnijoje. Savivaldybės vadovas aptarė bendradarbiavimo su policija aktualijas, akcentuodamas, kad šioje veikloje Savivaldybės ir pareigūnų tikslas yra bendras – mažinti nusikalstamumą ir stiprinti gyventojų saugumą gyvenamojoje aplinkoje bei keliuose.
Panevėžio apskrities VPK viršininkas Egidijus Lapinskas susirinkimo dalyviams pristatė komisariate vykstančią pertvarką, kuria siekiama, kad kuo daugiau pareigūnų savo veiklą iš kabinetų perkeltų į gatves, akcentavo smurto artimoje aplinkoje, šešėlinės prekybos, ypač kontrabandinių cigarečių ir kt. problemas.
Viršininkas sakė, kad policijos veiklos vertinimą geriausiai atspindi ne skaičiai, o visuomenės pasitikėjimas. 2016 m. apklausos rezultatais, Panevėžio apskrities policija pasitiki 83 proc. gyventojų, 2015 m. pabaigoje jų buvo 68 proc.
E. Lapinskas reziumavo, kad Panevėžio apskrities VPK 2016 m. veikloje yra nemažai tobulintinų dalykų, tačiau, žinodamas žmogiškuosius ir materialinius išteklius, ją vertina gerai.
Policijos pareigūnai atsakė į gyventojų klausimus.