Popietė „Laiško istorija“
Lietuvos paštui šiemet sukanka 101 metai. Per šį laikotarpį šiuolaikinės technologijos įgijo didelį pagreitį. Pasikeitė pašto sistemos, atsirado paštomatai, kur gali pats nueiti ir išsiųsti siuntas nelaukdamas eilėse. Laiškų rašymą pakeitė mobilieji telefonai, kompiuteriai, kur nereikia laukti, kada gavėjas gaus laišką, tai vyksta sekundžių tikslumu, nesvarbu, kokiame pasaulio taške tu randiesi. Gali neribotai bendrauti visą parą su žmonėmis iš kitų pasaulio šalių.
Bet… pasimiršta tikroji laiško paskirtis. Kai su nekantrumu lauki, kada laiškas pasieks adresatą, kai stengiesi ne tik sklandžiai išdėstyti savo mintis, bet ir gražiai jas apipavidalinti popieriaus lape. Kad su laiško rašymo taisyklėmis susipažintų mažieji bibliotekos lankytojai, lapkričio 7 d. Senųjų Trakų bibliotekoje vyko popietė „Laiško istorija“. Pasikartoję taisykles, nusprendėme jas panaudoti rašydami laišką Kalėdų Seneliui. Buvo paskelbtas konkursas: kas sugebės be klaidų ir panaudojęs tinkamus kreipinius, aiškiai išdėstyti savo norus bei pageidavimus, ką norėtų gauti iš Kalėdų Senelio, bei sklandžiai užbaigti laišką ir jį gražiai nuspalvinti. Vaikai dirbo stropiai, uždavinėjo daug klausimų, juk visi norėjo laimėti ir gauti dovanų! Visi vaikai entuziastingai užbaigė savo laiškus Kalėdų Seneliui ir buvo puikiai įvertinti, bet konkursas yra konkursas, tad reikėjo išrinkti nugalėtoją – daugiausia balsų surinko Rafalo Naumovič laiškas, kurio autorius nepriekaištingai laikėsi visų rašymo taisyklių.
Diena buvo kupina įspūdžių ir laimingų vaikų veidų. Tikimės, jog laiško rašymo taisyklių vaikai neužmirš ir ateityje pradžiugins brangius žmones tikrais popieriniais laiškais.