Praėję metai Druskininkams padovanojo 4 poras dvynukų
Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus pateikta 2017 metų statistika rodo, kad praėjusiais metais šiek tiek sumažėjo civilinės būklės aktų įrašų, tačiau Druskininkai ir toliau išlieka populiaria santuokų registravimo ir švenčių organizavimo vieta. Džiugina ir tai, kad praėjusiais metais įregistruota net keturios dvynukų poros, taip pat sumažėjo mirčių. Pasak svarbiausius druskininkiečių ir ne tik jų gyvenimo įvykius registruojančios Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojos Ramutės Juonienės, išskirtiniu grožiu garsėjantys Druskininkai yra puiki vieta vestuvėms, todėl ir šiais metais kurorte netrūko jaunavedžių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.
Praėjusiais metais Druskininkuose susituokė 203 poros, iš kurių 23 – mišrios, t.y. vienas iš jaunavedžių užsienio pilietis. Santuokos sudarytos su Albanijos, Prancūzijos, Brazilijos, Indijos, Ispanijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Tuniso, Ukrainos ir Meksikos piliečiais.
Didžioji dalis jaunavedžių santuokas registravo atnaujintame ir išpuoselėta aplinka garsėjančiame Druskininkų miesto muziejuje. Druskininkuose santuokas registravo ne tik druskininkiečiai, bet ir jaunavedžiai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Klaipėdos, Šakių, Varėnos, Lazdijų ir kitų miestų.
2017 metais įregistruotos 68 ištuokos.
Praėjusiais metais sumažėjo mirčių, sudaryti 312 mirties įrašų: mirė 157 vyrai ir 155 moterys.
2017-aisiais bendruomenė sustiprėjo 210-čia naujagimių: Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje buvo įregistruoti 111 berniukų ir 99 mergaitės. Įregistruotos 4 poros dvynukų: gimė sesutės Darija ir Austėja, broliukai Idris Sebastian ir Enzo Gerardas, Ronaldas ir Meinardas, sesutė Luknė ir broliukas Jokūbas. 2016 metais buvo įregistruotos 3 poros dvynukų.
Praeitais metais populiariausias mergaitės vardas buvo Luknė. Taip pat populiarūs vardai buvo Gabija, Paulina, Viktorija, Austėja.
Populiariausias berniuko vardas – Matas, antroje vietoje – Kristupas. Taip pat populiarūs Arono, Luko, Kajaus vardai.
R. Juonienė pasidžiaugė, kad jau antrus metus pastebima džiuginanti tendencija, kai tėveliai prisimena ir savo vaikams suteikia lietuviškus vardus, tokius kaip Jonas, Jurgis, Mykolas, Tadas, Saulė, Jonė, Marija.
Druskininkų savivaldybės informacija