Prasideda naujas gripo sezonas
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento (toliau – Panevėžio departamentas) specialistai primena, kad nuo 40-osios metų savaitės prasideda naujas gripo sezonas, kurio metu padaugėja sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI). Nuo šios savaitės bus pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis 2016-2017 m. gripo sezono metu.
Panevėžio regione gripo atvejų neregistruota
Panevėžio departamento duomenimis, beveik visą rugsėjį sergamumo gripu bei ŪVKTI kreivė sparčiai didėjo, tik praėjusią savaitę šiek tiek sumažėjo ir bendras Panevėžio regiono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 67,36 atv./10 tūkst. gyv. (38-ąją sav. – 78,29 atv./10 tūkst. gyv.). Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 2016 m. 39 -ąją savaitę registruotas Panevėžio mieste, kur jau antra savaitė iš eilės perkopia 100 atvejų/10 tūkst. gyv. per savaitę ribą ir š. m. rugsėjo 26 d. – spalio 2 d. siekė 117,06 atv./10 tūkst. gyv. Visą rugsėjį (2016 m. 36-39 sav.) gripo atvejų Panevėžio regione nebuvo registruota.
Palyginus 2015 ir 2016 metų 39-osios savaitės (rugsėjo 28 d. – spalio 2 d.) bendrą sergamumą gripu ir ŪVKTI, matyti, kad sergamumo rodiklis Panevėžio regione šiais metais yra didesnis (atitinkamai 52,68 ir 67,36 atv./10 tūkst. gyv.).
Nemokamai nuo gripo skeipijami rizikos grupei priklausantys asmenys
Primename, kad 2016-2017 m. gripo sezonui Panevėžio apskričiai numatyta 8848 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės, kurios skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Nemokama vakcina nuo sezoninio gripo skirta šioms rizikos grupėms: 65 m. ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.
Svarbios ir nespecifinės profilaktikos priemonės
Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją. Sergančių vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų. Gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C. Kuo dažniau plauti rankas, ypač slaugant ligonį ir prieš valgį. Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas. Taip pat rekomenduojama dažnai vėdinti bei drėgnu būdu valyti patalpas, tinkamai rengtis, neperšalti, aktyviai leisti laisvalaikį, daugiau valgyti vaisių, daržovių.