Prasidėjo ančių medžioklė
Šią savaitę prie vandens telkinių ėmė aidėti šūviai. Mat rugpjūčio 15 diena yra vandens paukščių medžioklės pradžia. Jau galima medžioti didžiąsias, o taip pat rudagalves antis, dryžagalves, rudagalves krykles, klykuoles ir kanadines bernykles. Kuoduotasis antis ir laukius medžioti bus leista nuo rugsėjo 15 dienos iki gruodžio 15 dienos.
Rugpjūčio 15 diena medžiotojo kalendoriuje yra ypatinga, nes šią dieną prasideda ančių ir tauriųjų elnių medžioklė. Iš Lietuvoje gyvenančių ir sutinkamų 22 rūšių ančių -medžiojamos 6. Vienas reikšmingiausių medžiojamų vandens paukščių yra didžioji antis. Šis paukštis vienas mėgstamiausių dėl savo dydžio. Didžioji antis sveria nuo 0,8 iki 1,6 kg, kai palyginti kryklės masė yra nuo 200 iki 400 gramų. Kad vandens paukščių medžioklė būtų sėkminga, medžiotojas turi būti ištobulinęs šaudymo įgūdžius, pažinti vietas, kur yra ančių. Be to ši medžioklė sunkiai įsivaizduojama be dresiruoto šuns, kuris sumedžiotą paukštį suranda ir parneša. Pamesti ir nesurasti šio puikaus laimikio yra didelis medžioklės etikos pažeidimas.
Nors ančių medžioklė laikoma savotiška švente medžiotojams, pastebėtina, kad Lietuvos medžiotojai tradiciškai medžioja labai mažai paukščių. Vienam statistiniam Lietuvos medžiotojui per metus tenka tik apie 0,6 vieneto, tai yra vienas žemiausių rodiklių Europoje. Didžiojoje Britanijoje statistinis medžiotojas nušauna apie 27 paukščius, belgas – apie 59.
Medžiodami vandens paukščius Lietuvos medžiotojai turi būti labai atidūs. Atsitiktinis laimikis gali kainuoti itin brangiai. Sumedžiojus draudžiamą medžioti paukštį grėstų administracinė atsakomybė. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 290 str.) numato gan griežtą nuobaudą. Gyvūno, kurį sumedžioti turintis teisę medžioti asmuo (medžiotojas) neturi teisės, sumedžiojimas užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat numatytas ginklo konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas iki 5-erių metų. Tad prieš šaudamas į aukštai skrendantį paukštį medžiotojas turi būti gerai įsitikinęs, kad medžioja leistiną rūšį.
Rugpjūčio 15 dieną prasidėjo ir tauriųjų elnių medžioklė. Lietuvoje elnių medžiojimas yra limituojamas ir licencijuojamas, tad šį gyvūną gali medžioti tik licenciją turintys medžiotojai. Šiemet Lietuvoje leista sumedžioti beveik 8000 elnių. Šiaulių regione išduota 2430 licencijų. Tad galima sumedžioti 694 patinus ir 1736 pateles bei jauniklius.
Prasidėjus šiems medžioklės sezonams Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rengs reidus ir tikrins medžioklės plotus bei sumedžiotus laimikius. Gyventojai ir medžiotojai pastebėję neteisėtus medžioklės atvejus raginami nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.