Prezidentas apdovanojo iniciatyvos „Lietuvos galia“ laureatus
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene šeštadienį dalyvavo pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonijoje.
Šalies vadovas pasidžiaugė, jog per metus „Lietuvos galia“ subūrė daugiau nei 200 iniciatyvų, užregistruotų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Prezidento teigimu, tai ne tik galinga jėga, bet ir rimtas įpareigojimas toliau kurti stipresnę, teisingesnę, žalesnę ir inovatyvesnę valstybę.
„Lietuvą stiprinanti pilietinė galia ryškiausiai atsiskleidė tuo metu, kai mums teko įveikti vieną po kitos atsiritusias krizes. Pavieniai žmonės, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos padėjo sušvelninti neigiamą pandemijos ir nelegalios migracijos poveikį. Tikru pilietinės galios triumfu tapo mūsų susitelkimas teikti pagalbą Rusijos karinės agresijos auka tapusiai Ukrainai“, – sakė šalies vadovas.
Prezidentas pabrėžė, jog kurdami teisingą Lietuvą turime užtikrinti, kad mūsų šalyje niekas nebūtų pamirštas. Šiandien, Tarptautinę žmonių su negalia dieną, labai svarbu pabrėžti, kad vieno ar kito asmens negalia lengvai gali pavirsti į bendrą mūsų visų galią.
„Džiugina Lietuvoje vis stipriau įsišaknijantis suvokimas, kad visi kartu esame atsakingi už savo aplinkos išsaugojimą. Kiekvienas tvaraus vartojimo projektas, kiekviena išvalyta upė ar pasodintas ąžuolas gali pavirsti vertingu kuriant mūsų visų gerovę. Galiausiai, vis iš naujo įsitikiname, kad Lietuva, siekdama būti sėkminga, turi būti inovatyvi. Kiekviena socialinė inovacija, socialinis verslas, išradingas šiuolaikinių technologijų pritaikymas prisideda prie visuomenės pažangos“, – kalbėjo Prezidentas.
Šalies vadovas akcentavo: net ir pats mažiausias pokytis gali turėti didelį poveikį, jei jo siekdami žmonės susiburia bendram veiksmui. Niekas kitas taip neįkvepia kaip žinojimas, kad nesame vieni, kad greta yra ir daugiau siekiančių bendrojo gėrio.
„Iš šios aktyvios bendrystės, iš pilietinės visuomenės, savanorių ir nevyriausybinių organizacijų pastangų ir susideda tikroji Lietuvos galia – galia įveikti iššūkius, keistis ir stiebtis aukštyn, savo pavyzdžiu įkvėpti kitus bei to mokyti vaikus“, – akcentavo šalies vadovas.
Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Tai platforma savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams ir kitiems pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo. Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyva siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.
Iš atrinktų nominantų visuomenė ir komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus įvairių sričių ekspertų, balsuodami išrinko apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“.
„Stiprios Lietuvos“ kategorijoje apdovanojimus pelnė iniciatyvos „Būk geresnis. Mažų Lietuvos miestelių atgimimas – misija įmanoma!“, „Camino Lituano“, „Sociokultūrinės aktorių veiklos regionuose“, „Ištiesk gerumo ranką“ ir „Airijos Lietuviams Rūpi“.
„Žalios Lietuvos“ kategorijoje – „Dėl Planetos ir Žmogaus – nuo sunaikinimo išgelbėta 6000 tonų gero maisto“, „River Cleanup Lietuva“, „Po bangom“, „Ekologiškumo virusas plinta“ ir „Zero waste mainai“.
„Inovatyvios Lietuvos“ kategorijoje – „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, „Užimtumo namai“, „NeRegĖjimo galia“, „Švietimo nuotykiai“ ir „Dacijonų kaimo bendruomenė – patraukli vieta gyventi“.
„Teisingos Lietuvos“ kategorijoje – „Niekieno vaikai“, „SIDABRINĖ LINIJA“, „Ankstukai“, „MIESTE, PASIKALBĖKIME!“ ir „Prirašytos rankos“.