Prezidentas: prisiminsime Popiežių kaip gailestingumo, taikos ir žmogiškojo jautrumo skleidėją

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį Romoje, Šv. Petro bazilikoje, dalyvavo iškilmingose Popiežiaus Pranciškaus laidotuvių šv. Mišiose.
Pagerbti Popiežiaus atminimo atvyko daugelio pasaulio šalių vadovai, tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Italijos, Argentinos, Brazilijos prezidentai bei kitų valstybių atstovai. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Ispanijos, Belgijos ir Monako karališkosios šeimos, Europos Komisijos Pirmininkė, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas, Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius, šalių ministrai pirmininkai ir kiti tarptautiniai lyderiai.
„Popiežius Pranciškus buvo vienas iš ryškiausių mūsų laikų lyderių, siekęs suartinti žmones ir tautas per garbingą, atvirą ekumeninį dialogą. Manau, kad poslinkių šioje srityje jam išties pavyko pasiekti. Šiandien į laidotuves susirinkę pasaulio lyderiai – tai taip pat akivaizdus Šventojo Tėvo pastangų įrodymas“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs Popiežiaus asmenybės ir veiklos pasaulinę reikšmę.
Šalies vadovo žodžiais, Popiežius Pranciškus tapo ryškiu tarpreliginio dialogo skatintoju, praplėtusiu Katalikų Bažnyčios požiūrį į pasaulį, sustiprinusiu socialinį mokymą ir aktualizavusiu bendrystės, pagarbos ir solidarumo principus. Jo pontifikatas žymėjo svarbius pokyčius katalikybės sampratoje, ji tapo atviresnė, artimesnė žmogui ir šiuolaikiniam pasauliui.
„Popiežiaus Pranciškaus palikimas išliks gyvas ne tik Bažnyčioje, bet ir pasaulio bendruomenėse, kurios jį prisimins kaip gailestingumo, taikos ir žmogiškojo jautrumo skleidėją“, – teigė Prezidentas.
Pirmoji ponia D. Nausėdienė, primindama Popiežiaus vizitą Lietuvoje 2018 metais, akcentavo, jog tai buvo ypatinga ir neįkainojama dovana nepriklausomybės šimtmetį minėjusiai mūsų valstybei.
„Prieš šią kelionę Šventasis Tėvas kalbėjo, jog laisvė yra turtas, kurį reikia nuolat saugoti ir perduoti naujoms kartoms kaip brangų paveldą. Jis taip pat sakė, jog tamsos, smurto ir persekiojimų laikais laisvės liepsna negęsta, bet įkvepia viltį sulaukti ateities, kurioje bus gerbiamas kiekvienam žmogui Dievo duotas orumas ir visi jausimės pašaukti bendradarbiaudami kurti teisingą ir brolišką visuomenę. Akivaizdu, kad šios mintys neprarado savo svarbos bei aktualumo ir šiandien yra gyvas priminimas apie tai, kokios vertybės yra tikros ir kokių turime laikytis“, – sakė D. Nausėdienė.
Sekmadienį pirmoji šalies pora lankysis Švenčiausiosios Mergelės Marijos Didžiojoje bazilikoje – Popiežiaus Pranciškaus amžinojo poilsio vietoje.