Priemonės augalų priežiūrai
Priemonių, skirtų augalų priežiūrai, yra tikrai pakankamai nemažai, t. y., įvairios trąšos, kalkės, salietra ir t. t. Prie augalams prižiūrėti skirtų priemonių pelnytai galėtume priskirti ir agrotekstilę, kuri, žinoma, nėra tolygi trąšoms ar kitoms panašaus profilio priemonėms, tačiau efektyviai apsaugo augalus ir skatina jų įsišaknijimą.
Trąšų tipai
Visas trąšas sąlyginai galima suskirstyti į du stambius tipus. Pirmajam tipui būtų galima priskirti birias trąšas, o antrajam – skystas trąšas. Žinoma, tai nėra vienintelės galimos trąšų formos, bet jos šiuo metu yra populiariausios ir plačiausiai naudojamos.
Trąšų rūšys pagal naudingąsias medžiagas
Azoto, magnio, fosforo, kalio, kalcio ir kt. elementų trąšos pasižymi skirtingomis savybėmis. Azoto trąšos, pavyzdžiui, gali būti laikomos universaliomis, nes tinka praktiškai visoms augalų kultūroms, t. y., jas „mėgsta“ beveik visi daržo, sodo ir kiti lauko augalai. Šios trąšos yra itin naudingos, kai norima sustiprinti augalų įsitvirtinimą ir jų vystymąsi pirmajame augimo etape. Jomis yra tręšiama prieš pat sodinimą arba augalų vegetacijos pradžioje. Būtina pažymėti, kad azotas gali šiek tiek padidinti dirvožemio rūgštingumą, todėl gali tekti panaudoti kalkes, kad „sukilusią“ rūgštį neutralizuoti.
Kalio trąšos efektyviai spartina augalų augimą. Be to kaliu praturtintos trąšos reguliuoja augalų „maitinimą“ ir suteikia tam tikrą atsparumą šalčiui. Priešingai nei azoto trąšos, kurias naudojame prieš sodinimą arba augalų vegetacijos pradžioje, kalio trąšomis dažniausiai yra tręšiama rudenį.
Fosforo trąšomis yra tręšiama anksti pavasarį arba įsibėgėjus rudeniui. Šios trąšos yra vertinamos dėl to, kad pagerina augalų šaknų sistemos vystymąsi, taip pat sustiprina augalus ir leidžia jiems efektyviau kovoti prieš įvairias ligas ir pan.
Kompleksinės trąšos išsiskiria tuo, kad jose yra net keletas elementų, maitinančių įvairius augalus. Jos gali būti naudojamos lauko ir šiltnamio augalams tręšti, nes padeda augalams įsišaknyti bei įsikeroti. Kompleksinės trąšos dažniausiai taip pat yra naudojamos pievų, ganyklų, grūdinių kultūrų ir t. t. tręšimui.
Ar verta rinktis universalias trąšas?
Universalios trąšos tinka įvairių rūšių augalams, todėl jas rinktis taip pat verta. Šiomis trąšomis „pamaitinti“ augalai pastebimai greičiau prigyja ir geriau auga. Universalios trąšos dėl savo savybės skatinti fotosintezę itin tinka nualintų augalų tręšimui. Šios rūšies trąšos taip pat suteikia augalams atsparumo neigiamam aplinkos poveikiui bei įvairiems pažeidimams. Jeigu šiuo metu ieškote kokybiškų trąšų savo mylimų augalų priežiūrai, apsilankykite Akmenys.lt. Šioje svetainėje galite rasti didžiulį kokybiškų universalių bei kitų rūšių trąšų pasirinkimą pačiomis geriausiomis kainomis.
Dėl kokių savybių agrotekstilė yra naudinga augalams?
Agrotekstilė, kurią labai dažnai galima išgirsti vadinant agroplėvele ar kitais panašiais pavadinimais, augalams yra naudinga dėl keleto savybių. Visų pirma, šis gaminys gali būti naudojamas įvairių augalų pridengimui, siekiant juos apsaugoti nuo šalčio ar kitų negandų. Visų antra, agrotekstile pridengti augalai sparčiau įsišakniją, įsitvirtina dirvožemyje. Visų trečia, agrotekstilė paspartina augalų brandą. Ir, galiausiai, šios priemonės naudojimas turi pastebimai teigiamą įtaką derliaus kiekiui, todėl agrotekstile dažnai gali tekti pamatyti pridengtas braškes, žemuoges ir kt. panašius augalus. Daugiau apie agrotekstilę sužinosite ir platų jos asortimentą rasite svetainėje www.akmenys.lt.