Pristatyta Kazio Misiaus knyga „Kražių mokykla ir gimnazija 1773–1844 metais“
Kovo 18 d. Kelmės rajono Kražių gimnazijoje pristatyta Kazio Misiaus knyga „Kražių mokykla ir gimnazija 1773–1844 metais“. Pristatymo renginyje dalyvavo knygos autorius, Žemaičių akademijos garbės daktaras Kazys Misius, Vilniaus dailės akademijos prorektorius mokslui ir leidyklos direktorius dr. Marius Iršėnas, Vilniaus dailės akademijos tarybos vicepirmininkas, Žemaičių akademijos rektorius prof. dr. Adomas Butrimas, Vilniaus dailės akademijos leidyklos redaktorius ir lektorius Povilas Šverebas. Renginyje dalyvavo ir knygos leidėjus sveikino Lietuvos respublikos Seimo narė Alma Monkauskaitė, Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Izidorius Šimkus, kiti svečiai. Renginį vedė Kražių gimnazijos direktorė Rita Andrulienė, susirinkusiuosius sveikino gimnazijos mokiniai.
Svečiai papasakojo, kaip buvo renkama medžiaga ir dokumentai knygai. Rašant knygą daugiausiai remtasi Vilniaus švietimo apygardos dokumentais, saugomais Lietuvos valstybiniame istorijos archyve, Kražių mokyklos tikrinimo dokumentais, ataskaitomis, esančiomis Vilniaus universiteto bibliotekos rankraštyne, Lenkijos nacionalinėje bibliotekoje Varšuvoje esančia medžiaga, taip pat skelbtais tyrinėjimais. Autorius apžvelgė Kražių mokyklos ir gimnazijos istoriją nuo jėzuitų ordino panaikinimo 1773 m. iki jos iškėlimo į Kauną 1844 m.
Knygoje nušviečiami trys mokyklos laikotarpiai: Edukacinės komisijos (1774–1797), Kolainių karmelitų (1797–1817) ir gimnazijos (1817–1844). Aptariamos mokymo programos, pateikiama mokinių statistika. Pasakojama, kaip Kražių mokiniai sutrukdė Rusijos kariams išvežti iš miestelio grūdų atsargas 1812 m. Napoleono kariuomenei įžengus į Lietuvą. Aprašomas mokinių priešinimasis carizmo politikai, slapta Juodųjų brolių organizacija ir žiaurus valdžios susidorojimas su jos nariais, 1831 m. įvykiai Kražiuose ir sukilimo pasekmės mokyklai. Daug dėmesio skiriama Motiejaus Valančiaus mokytojavimui Kražiuose. Rašoma apie turiningą nuo jėzuitų laikų mokyklos biblioteką ir jos likimą, apie Kražių mokinių teatrą, jėzuitų kolegijos, kuri iki 1821 m. buvo mokinių bažnyčia, likimą ir kita.