Pristatytas Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas
Balandžio 14 d. vyko jungtinis laikinųjų LR Seimo grupių – Dzūkijos ir Lietuvos pajūrio bičiulių – posėdis. Jame Lietuvos kurortų asociacijos atstovai, kurortų ir kurortinių teritorijų savivaldybių merai pristatė parengtą Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektą.
Šio įstatymo atsiradimo būtinybė akcentuojama ne vienerius metus. Lietuvos kurortai – šalies vizitinė kortelė su specialia infrastruktūra, orientuota į sveikatinimą ir rekreaciją. Dėl savo išskirtinės specifikos jie aptarnauja ypatingai didelius srautus žmonių.
Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas pastebėjo, kad kurortus ir kurortines teritorijas vienysiantis įstatymas prisidės prie bendro šalies įvaizdžio formavimo, turizmo sektoriaus augimo, kurortologinių mokslinių tyrimų, įgyvendinimo ir Lietuvos konkurencingumo didinimo.
Pasak šio susitikimo iniciatoriaus Seimo nario Mindaugo Skritulsko, darnus kurortų vystymas yra svarbus valstybės poreikis, kurio tikslai glaudžiai susiję su valstybės įvaizdžio formavimu, investicijų pritraukimu ir socialiniu aprūpinimu. „Kurortai ir kurortinės teritorijos yra specifinės vietovės, su specifine infrastruktūra, skirta tenkinti ne tik šių vietovių, bet ir visos Lietuvos gyventojų sveikatinimo, poilsio, rekreacinius poreikius. Tai kartu yra ir savotiški šalies vartai arba vizitinė kortelė atvykstantiems į mūsų šalį užsienio svečiams. Šiandien per atvykstamąjį turizmą sukuriama apie 7 proc. šalies BVP, kai tuo tarpu Estijoje – 18. Taigi, dar turime neišnaudotų galimybių augti šioje ekonomikos srityje. Indėlis į kurortus ir kurortines teritorijas nėra praradimas, bet priešingai – sukuriantis didelę grįžtamąją vertę. Tai supranta daugelis iš atvykstamojo turizmo gerai gyvenančių šalių“, – susitikime kalbėjo Seimo narys.
Parengtas įstatymo projektas apibrėžia esminius klausimus, užtikrinančius kurortų ir kurortinių teritorijų ilgalaikę plėtrą, finansavimo šaltinius, unikalios rekreacinės aplinkos ir gamtinių gydomųjų veiksnių racionalų naudojimą ir išsaugojimą, sudaro sąlygas sveikatinimo paslaugų, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo plėtrai, unikalios rekreacinės aplinkos ir gamtinių gydomųjų veiksnių, kaip išskirtinės reikšmės valstybės turto, racionalų naudojimą ir išsaugojimą. Numatomo reglamentavimo vienas iš svarbiausių tikslų – plėtoti atvykstamąjį ir vietinį turizmą kurortuose ir kurortinėse teritorijose kaip prioritetines turizmo plėtros kryptis ir palankaus valstybės įvaizdžio formavimo pagrindą, skatinti ir vykdyti kurortologinius tyrimus bei nustatyti valstybės ir savivaldybių institucijų kompetenciją kurortų ir kurortinių teritorijų vystymo srityje.
Gamtos magija nuotr.