Pristatytos Mokslo ir technologijų populiarinimo centro vizijos Kaune ir Vilniuje

Siekiant paskatinti visuomenės, o ypač jaunimo susidomėjimą mokslu, Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja modernaus Mokslo ir technologijų populiarinimo centro Lietuvoje steigimą. Šiandien ministerijoje Kauno ir Vilniaus savivaldybės pristatė tokio centro kūrimo vizijas.
Kauno savivaldybė Mokslo ir technologijų populiarinimo centrą siūlo kurti Nemuno saloje, Vilniaus miestas galimybes įkurti tokį centrą mato Saulėtekyje.
„Pasaulinė patirtis rodo, kad interaktyvūs mokslo centrai yra viena efektyviausių priemonių ugdyti visuomenės mokslinį išprusimą ir inovacijų mentalitetą. Jaunimą tai skatina domėtis „kietaisiais“ mokslais, rinktis jų studijas ir tyrėjo profesiją, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. – Globaliame pasaulyje aukštą gyvenimo lygį garantuoja inovacijomis paremta ekonomika. Siekdami tapti inovacijų šalimi turime ugdyti inovacijų kultūrą.“
Mokslo ir technologijų centre lankytojai galėtų interaktyviai susipažinti su žmonijos atradimais ir išradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, patys jas išbandyti, centre būtų pristatomos inovatyvios Lietuvos įmonės. Moksleivius atlikti mokslo eksperimentus kviestų modernios laboratorijos, o mokytojams būtų sudarytos galimybės atnaujinti kvalifikaciją.
„Kurdami Mokslo ir technologijų populiarinimo centrą, siekiame pasitelkti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę, todėl Kauno ir Vilniaus merams pasiūlėme pagalvoti apie galimybes pritraukti privatų kapitalą, – pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė. – Iki 2016 m. sausio 10 d. abu miestai turėtų patikslinti savo finansinius ir valdymo pasiūlymus. Sprendimą dėl Mokslo ir technologijų populiarinimo centro kūrimo numatome priimti iki sausio pabaigos. Radus partnerių versle, muziejus duris galėtų atverti 2018–2019 metais.“