Pritarta Šiaulių universiteto Mokymo ir mokymosi inovacijų centro steigimui
Vasario 21 d. Šiaulių universiteto Senato posėdžio darbotvarkėje buvo 11 klausimų, iš kurių daugiausiai diskusijų sukėlė klausimas dėl Šiaulių universiteto Didaktikų centro nuostatų svarstymo ir tvirtinimo.
Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė prof. Ingrida Šaulienė pristatydama kuriamo Didaktikų centro nuostatus pažymėjo, kad diskusijos dėl tokio centro steigimo ir jo nuostatų vyko keletą mėnesių. Numatoma, kad Didaktikų centras telks žmones, naujų inovatyvių produktų, skirtų mokymui ir mokymuisi, kūrimo iniciatyvas ir idėjas. Prof. I. Šaulienė: „Šiame centre planuojama vykdyti metodinę ir mokslinę-taikomąją veiklas, dalytis inovacijomis tiek regiono, tiek nacionalinėje ir tarptautinėje erdvėje. Centras vykdys funkcijas, susijusias su įvairių metodikų, komercinių produktų kūrimu, šviečiamąja veikla“.
Keletas Senato narių mokslo ir meno prorektorės pasiteiravo, ar šis centras nedubliuos kai kurių katedrose vykdomų tyrimų ir programų. Profesorės nuomone, naujasis centras kaip tik bus pajėgus apjungti katedrų mokslininkus naujų ir inovatyvių mokymo produktų kūrimui.
Mokslo ir meno prorektorė prof. I. Šaulienė pasiūlė pakeisti steigiamo Didaktikų centro pavadinimą į modernesnį ir vadinti jį Mokymo ir mokymosi inovacijų centru. Balsavimu senatoriai patvirtino naujojo centro nuostatus ir naująjį jo pavadinimą.
Posėdyje buvo pristatyti ir patvirtinti Mokslo instituto nuostatų pakeitimai, taip pat jame veikusio Humanitarikos tyrimų centro pavadinimo pakeitimas. Nutarta šį centro vadinti Humanitarinių tyrimų centru.
Mokslo instituto direktorė prof. Diana Cibulskienė pristatė klausimą dėl Mokslo instituto mokslo centrų veiklos nuostatų keitimo. Balsavimu buvo patvirtinti Fizinių ir technologijos veiklos, Socialinių inovacijų tyrimų, Žmogaus gerovės tyrimų ir Humanitarinių tyrimų centrų veiklos nuostatų pakeitimai.
Studijų prorektoriaus padėjėja studijoms dr. Laima Liukinevičienė supažindino su Šiaulių universiteto studijų programos komiteto nuostatų ir Šiaulių universiteto studentų stipendijų skyrimo nuostatų siūlomais pakeitimais. Pasiūlymui pritarta.
Senatas taip pat pritarė Elektronikos ir robotikos studijų programų komiteto pirmininko dr. Dainiaus Balbono pateiktam magistrantūros studijų programos Signalų technologija pavadinimo keitimo projektui.
Posėdyje Mokslo ir meno komisijos pirmininkė dr. Renata Macaitienė pristatė klausimą dėl pedagoginių vardų suteikimo keturiems Šiaulių universiteto mokslininkams. Balsavimui senatoriai pritarė siūlymui suteikti Liudai Radzevičienei socialinių mokslų srities ir Ryčiui Urnežiui humanitarinių mokslų srities profesorių pedagoginius vardus, taip pat Renatai Geležinienei bei Astai Vaitkevičienei socialinių mokslų srities docento pedagoginius vardus.
Klausimą dėl Šiaulių universiteto dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestacijos ir priėmimo komisijos nario tvirtinimo pristatė mokslo ir meno prorektorė prof. Ingrida Šaulienė. Ji Senatui į atsilaisvinusią komisijos nario vietą pateikė prof. Renatos Macaitienės kandidatūrą. Balsavimu šiam siūlymui buvo pritarta.
Posėdžio pabaigoje buvo pristatyti ir patvirtinti Šiaulių universiteto tarybos sudarymo reglamento pakeitimai.
Posėdžio metu buvo pagerbti ir pasveikinti garbingus šalies ir regiono apdovanojimus pelnę Šiaulių universiteto profesoriai emeritai Kazimieras Župerka ir Vytenis Rimkus.