Privati meno galerija Labanoro girioje kultūriniu tiltu sujungs Lietuvą ir Šveicariją
Rugpjūčio 1 d. Labanoro girioje duris atvers nauja netikėta meno ir kultūros erdvė – privačioje galerijoje „Gamta ir kultūra“ šveicaras Lukas ir lietuvė Vilija Handschin mėgins sujungti du iš pažiūros tolimus, bet ir daugybę sąsajų turinčius Šveicarijos ir Lietuvos kultūrinius bei meno pasaulius. Atidarymo metu svečiai galės įvertinti pirmąją parodą „LT-CH 21“, skirtą Lietuvos Respublikos pripažinimo Šveicarijoje 100-mečiui. Parodoje bus eksponuojami žymių šveicarų bei lietuvių autorių kūriniai. Parodos metu galėsite asmeniškai susipažinti ir su kai kuriais Lietuvoje viešėsiančiais parodos dalyviais iš Šveicarijos.
„Noras įkurti kiek kitokią ir dvi kultūras jungiančią meno erdvę mums kilo dar pirmojo mano apsilankymo Lietuvoje metu prieš 15 metų. Šią idėją nešiojome savyje, kol galų gale tai tapo aiškiai išreikšta koncepcija. Galiausiai radome vietą Laukagalio kaime netoli Labanoro, kur galėjome viską įgyvendinti,“ – sako fotografijos menininkas Lukas Handschin, kelerius metus pats dalyvavęs tarptautiniame Marianos Veriovkinos simpoziume.
Galerijos įkūrėjai sulaukė ne vieno klausimo, kodėl nusprendė atidaryti ją neįprastoje galerijoms vietoje – Labanoro girios paunksmėje. Anot bendraįkūrėjos Vilijos Handschin, tai nulėmė keli faktoriai: „Norėjome, kad ši erdvė būtų ne tik standartinės koncepcijos galerija, bet ir taptų tikra gamtos bei kultūros mylėtojų ir menininkų užuovėja. Stacionaria meno kūrinių ekspozicija ir parodomis neapsiribosime – kviesime į nedidelio formato kultūrinius renginius, o kūrėjus – į rezidenciją. Mūsų menininkų rezidencija yra skirta vienam ar dviems individualistams, kurių kūrybos įgyvendinimui nereikia specialios infrastruktūros. Beje, rezidencija yra įtraukta į pasaulio menininkų rezidencijų tinklalapį „Res Artis“.
Parodos „LT-CH 21“ starto data pasirinkta neatsitiktinai – šiemet sueina lygiai 100 metų, kai Šveicarija de jure pripažino Lietuvą kaip atskirą Respubliką. Visą XX amžių ši pozicija nesikeitė. Norėdami pabrėžti skaičių „100“, parodos sumanytojai paprašė dalyvių pateikti po vieną kūrinį už simbolinę 100 eurų kainą.
Parodoje eksponuojami šių autorių darbai:
Lina Jonikė, Daiva Kairevičiūtė, Arvydas Kašauskas, Kristina Kinderienė, Ana Lipps, Meda Norbutaitė, Vladas Oržekauskas, Emilija Petrauskienė, Jurgita Rancevienė, Normante Ribokaitė, Justina Tulaitė, Eugenijus Varkulevičius-Varkalis, Martynas Vilimavičius, Vilija Visockienė.
Christa Baumgartner, Kurt Bratschi, Marlys Bratschi, Zsofia Daniel, Andrea Eberhard, René Fehr-Biscioni, Heiner Fierz, Bruno Gasser, Mireille Gros, Dominik His, Myriam Kachour, Désirée Kägi Pedrina, Lucia Munuera, Stephan Spicher.
„LT-CH 21“, 2021.08.01 – 2021.09.12
Parodos atidarymas 2021 m. rugpučio 1 d., 14 val., Laukagalio k. 9, Labanoro sen.