Problema – alkoholis. Ką daryti?
Alytaus miesto socialinių paslaugų centre pagalbos sulaukia apie 140 socialinės rizikos šeimų. Dažniausias šeimų problemų šaltinis – piktnaudžiavimas alkoholiu. Įstaigos darbuotojų užduotis – padėti šioms šeimoms įveikti priklausomybę.
Vienas iš tokių atvejų – jaunos šeimos nueitas kelias sveikstant. Nė trisdešimties metų neturintys tėvai, susilaukę dviejų vaikų, įklimpo į alkoholizmo liūną. Dėl besaikio alkoholio vartojimo šeimoje prasidėjo smurtas, vaikų nepriežiūra. Šeima buvo įtraukta į socialinę riziką, galiausiai jų vaikai buvo apgyvendinti globos namuose. „Buvome visiškame dugne“ – dabar sako jauna mama. Tačiau jiems nušvito vilties spindulys – Alytaus miesto socialinių paslaugų centras ėmėsi vykdyti Alytaus miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Galvok. Tikėk. Svajok. Išdrįsk.“, kurio lėšomis vykdomas socialinės rizikos šeimų narių auginančių vaikus gydymas antialkoholio terapija ilgai veikiančiais vaistais. Supratę, jog alkoholis žlugdo jų vaikų ir jų pačių gyvenimus, tėvai pasiryžo gydymui. „Kai nustojome gerti, viskas pradėjo keistis. Buvo sunku, bet verta.“ – dalijosi išgyvenimais šeimos galva. Ilgainiui, laikantis tinkamo ir blaivaus gyvenimo būdo, šeimai grąžinti vaikai. Tikriausiai tai buvo viena laimingiausių dienų mažųjų gyvenime – grįžti pas mamą ir tėtį į dabar jau švarius ir tvarkingus namus. Šiandien tėvai teigia, jog nustojus vartoti alkoholį prasidėjo jų antras gyvenimas.
Tokių istorijų ne viena – šios ir kitų šeimų likimą pakeisti padėjo socialinių paslaugų centro darbuotojai, kurie sveikstantiesiems teikia neįkainojamą pagalbą – nuolatinis bendravimas, žmogiška parama, socialinės paslaugos, netgi parama būtinais medikamentais, įsigytais su rėmėjų pagalba, yra tai, ko labiausiai reikia. Nuo balandžio mėnesio projekto „Galvok. Tikėk. Svajok. Išdrįsk.“ teikiama galimybe gydytis nuo alkoholizmo prailginto veikimo priešalkoholiniais vaistais pasinaudojo jau 20 asmenų. Toliau vykdant projektą, buvo tikimasi suteikti pagalbą dar daugiau žmonių, nes sveikstant alkoholizmu sergantiesiems sveiksta ir visa visuomenė. Ir nors 2016 m. šis socialinių paslaugų centro projektas nebus finansuojamas, ieškosime kitų būdų ir kelių tęsti taip reikalingą mūsų įstaigos lankytojams veiklą.