Programa „Dzūkiška Onelės veseilia“ Tiltuose
Senųjų papročių tyrinėjimas, pažinimas yra kelionė į praeitį, prisimenant, kas pamiršta, kas išnyko ar tebenyksta, nors vis dar tebeaidi mūsų kalboje, pasakojimuose, dainose, apeigose. Džiugu, kad senuosius papročius dar pateikia mūsų senoliai, folkloriniai ansambliai, etnologai ar pavieniai senųjų papročių mylėtojai.
Nuo seno, artėjant ramybės laikotarpiui, prieš didij Adventą, senovės lietuviai spalio pabaigoje ar lapkritį keldavo vestuves. Laikydamiesi senųjų tradicijų Trakų kultūros rūmų Dusmenų folkloro ansamblis iš pateikėjų pasakojimų, kolektyvo narių atliekamų dainų parengė programą „Dzūkiška Onelės veseilia“. Kartu programoje pakvietė dalyvauti ir Tiltų kapelos narius.
Dar prieš pirmąjį pasaulinį karą kiekvienas dalyvaujantis vestuvėse žinojo visas apeigas ir suvokė jų prasmę. Senosios vestuvės susidėjo iš kelių atskirų dalių, kurioms kiekvienai būdingos įvairios apeigos. Siekdami pateikti tik dalį senųjų dzūkiškų vestuvių apeigų, programos dalyviai siekė atkurti vestuvių ryto, išlydėtuvių į bažnyčią ir sutiktuvių iš bažnyčios tradicijas.
Bendra Dusmenų folkloro ansamblio ir Tiltų kapelos programa „Dzūkiška Onelės veseilia“ tiltiečiams buvo parodyta lapkričio 28 dieną popietės „Adventą pasitinkant“ metu. Tokiomis programomis, etnografinio pobūdžio renginiais organizatoriai linki nepamiršti savo tradicijų ir vertybių.