Projekto „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ finišas
Lapkričio viduryje sėkmingai finišavo Panevėžio „Židinio“ bibliotekos inicijuotas ir aštuonis mėnesius trukęs skaitymo skatinimo projektas „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“. Jame dalyvavo trijų mokyklų – „Saulėtekio“ ir „Vyturio“ progimnazijų bei „Nevėžio“ pagrindinės mokyklos – trečių – ketvirtų klasių mokiniai.
Atidarymo metu matyto spektaklio „Pasaka telefonu“ įspūdžius netruko užgožti pasiruošimas „Galvočių kovoms“ ir susitikimas finaliniame renginyje – improvizuotoje chemijos laboratorijoje. Dar kartą įsitikinome, kad laikas bėga greitai, o ypač tai juntama, kai dalyvauji įdomioje veikloje. O jos viso projekto vykdymo metu tikrai netrūko. Mokyklų – projekto partnerių – mokiniai turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su rašytojais, režisieriais, aktoriais ir išmokti piešti ant vandens pasaką bei virsti mokslininkais.
„Židinio“ bibliotekoje lankėsi rašytojos Zita Gaižauskaitė, Jurga Baltrukonytė, Renata Šerelytė, Danguolė Kandrotienė ir Aurelija Čeredaitė, rašytojas – iliustratorius Kęstutis Kasparavičius. Edukacines programas parengė magiškasis „Mėgintuvėlis“ su Renata ir Laurynu Česūnais, meno ir socializacijos „Vyta“ atstovai ir be abejo „TEATRIUKAS“
Projekto „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ tikslas buvo suorganizuoti konkursinių renginių ciklą ir netradicinėmis priemonėmis skatinti skaitymą. Su šia misija „knygų portfelis“, pasipildęs naujomis ir įdomiomis knygomis, keliavo po mokyklas, užtrukdamas kiekvienoje iš jų net tris savaites, kad vaikai spėtų susipažinti su jo turiniu, paskaityti knygas ar bent jau jas pavartyti. Baigiantis viešnagei, buvo surengtos rimtos atrenkamosios „Galvočių kovos“ – pusfinaliai, kuriuose dalyvavo po 12 moksleivių iš kiekvienos mokyklos, o į finalą pateko tik po du moksleivius, surinkusius didžiausią balų skaičių.
„Galvočių kovų“ finalas vyko jau pačioje bibliotekoje. Jame dėl pagrindinio prizo – elektroninių knygų skaityklės kovėsi Karolis Boguška (4kl.) ir Aistė Pavilonytė (4kl.) („Saulėtekio“ progimnazija); Odeta Sinicaitė (4kl.) ir Vytautė Gaurytė (4kl.) („Vyturio“ progimnazija) bei Arnas Petrauskas (4kl.) su Ieva Janulyte (3kl.) („Nevėžio“ pagrindinė mokykla). Tiek pusfinalių, tiek finalo kovose vaikų atsakymus vertino kompetentinga komisija.
Klausimai buvo paruošti patys įvairiausi: apie Lietuvą, apie gamtą, mūsų miestą, istoriją… Dalyviai turėjo būti skaitę ir grožinę literatūrą, sprendė loginius uždavinius. Moksleiviai, dalyvaudami „Galvočių kovose“ turėjo progą ne tik skaityti knygas, esančias knygų portfelyje, bet ir pasitikrinti savo žinias bei išgirsti gausybę naujų įdomių faktų, kaip antai: kokią paskirtį turėjo egiptiečių senovėje statytos piramidės, kokie gyvūnai vaizduojami Lietuvos prezidento vėliavoje, kodėl vorai kryžiuočiai kiekvieną dieną audžia naują voratinklį, kiek kartų per įšventinimą į riterius buvo paliečiami būsimo riterio pečiai ir pan.
„Galvočių kovų“ finalo nugalėtoja tapo „Vyturio“ progimnazijos moksleivė Odeta Sinicaitė (4kl.), kuriai atiteko pagrindinis prizas – elektroninių knygų skaityklė „Aqua Pocketbook“ ir knyga. Visi pusfinalių ir finalo dalyviai taip pat neliko be prizų – jų laukė padėkos raštai ir knygos. Už aktyvų dalyvavimą projekte „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ dėkojome ir mokytojoms V. Mažutienei, D. Šniuikienei, D. Novikienei, K. Žvirblienei, R. Dovydienei, Ž. Raščiuvienei ir A. Svetikienei.
Skaitymo skatinimo projektą „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.