Radviliškio miesto vietos veiklos grupė įsijungia į Lietuvos miestų vietos veiklos grupių tinklo steigimą
2015 m. įsteigtos Lietuvos miestų vietos veiklos grupės šiuo metu vykdo įvairiapusiškas socialines programas ir projektus. Norint kompleksiškai ir iš esmės spręsti ir pažinti Lietuvos miestų vietos veiklos grupėse iškylančias veiklos problemas ir veiklos trikdžius, 2017 m. birželio mėn. beveik Lietuvos viduryje, Ukmergėje, susirinkę Lietuvos miestų vietos veiklos grupių atstovai nusprendė, inicijuoti Lietuvos miestų vietos veiklos grupių tinklo kūrimą.
Pagrindinis steigiamojo susitikimo iniciatorius buvo Ukmergės rajono vietos veiklos grupės projektų vadovas. Susitikime dalyvavo arti šešiasdešimt atstovų iš įvairių Lietuvos miestų vietos veiklos grupių: Vilniaus, Joniškio, Elektrėnų, Anykščių, Rokiškio, Skuodo, Marijampolės, Šiaulių, Pakruojo, Biržų, Utenos, Širvintų, Radviliškio, Lazdijų, Kelmės ir kt. Susitikime dalyvavo ir gavusios finansavimą vietos plėtros strategijos įgyvendinimui, ir rezervinio fondo, ir negavusios finansavimo miestų vietos veiklos grupės. Susitikimo dalyviai dalijosi savo veiklos gerąja patirtimi, patirtimi, įgyvendinant miesto vietos plėtros strategiją, išsakė savo nuomones bei patiriamais veiklos keblumais dėl įvairių projektinių dokumentų derinimo su LR VRM bei ESFA, minėjo, kad daug problematikos randasi bendraujant ir derinant įvairius projektinius niuansus su LR VRM. Reziumuojant susitikimo medžiagą, buvo nutarta steigti Lietuvos miestų vietos veiklos grupių tinklą, kurio veikloje kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos miestų vietos veiklos grupės. MVVGT steigėjais sutiko būti Ukmergės, Utenos, Anykščių, Vilniaus, Radviliškio miestų vietos veiklos grupių vadovai. Buvo nutarta įvesti steigiamąjį mokestį bei kasmetinį mokestį visoms Lietuvos miestų vietos veiklos grupėms, kurios pageidaus šiomis pradinėmis sąlygomis įsijungti į tinklo veiklą. Susitikimo organizatoriai akcentavo, kad svarbu būti vieningiems, tik tada galime pasiekti mums palankių rezultatų.
Dėl šio argumento svarumo įtvirtinimo, buvo akcentuojamas tokio tinklo kūrimas bei svaresnė galimybė lengviau kreiptis į valstybines bei kitas institucijas su savo prašymais ir kitais interesais. Pavyzdžiu buvo paminėtas Lietuvos kaimo VVG tinklas, kuris veikia labai aktyviai. Tinklo atstovai yra įtraukti į įvairias darbo grupes, koordinacines grupes ir kviečiami į svarbius pasitarimus tiek Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, tiek Žemės ūkio ministerijoje. Oficialių, darbinių susitikimų metu yra išreiškiamos pastabos, pasiūlymai, į kuriuos yra atsižvelgiama. Steigėjai pasižadėjo paruošti įstatų projektą iki rugpjūčio 1 d. Įstatų kūrėjai buvo paprašyti, rengiant įstatų projektą, atsižvelgti į galimybes užsiimti visa, LR neuždrausta veikla, dalyvauti įvairiose ES finansuojamose programose.