Radviliškio rajone lankėsi ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas dalyviai
Radviliškio rajone lankėsi ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas dalyviai. Keturių ekspedicijų – „Kraslagas’12“, „Vorkuta’13“, „Broliai: Lietuva-Ukraina’14“ bei „Karlagas’15“ – organizatorius LR Seimo narys Paulius Saudargas drauge su bendražygiais Linu Kojala, Laurynu Kasčiūnu, Egle Švabauskiene ir Goda Karazijaite bei juos pakvietusiais Jaunųjų krikščionių demokratų Radviliškio skyriaus nariais aplankė Radviliškio r. Šeduvos gimnaziją, Vaižganto ir Lizdeikos gimnazijas, Trečiojo amžiaus universitetą bei susitiko su visuomene Radviliškio miesto kultūros centre. Renginio dalyvių pasveikinti atvyko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.
Svečiai mokiniams vedė pilietiškumo pamokas – ne tik pasakojo apie žygius ir juose patirtus įspūdžius, bet kalbėjo apie mūsų tautos istoriją ir iššūkius valstybingumui. Perpildytos gimnazijų salės ir sustingę gimnazistų veidai įrodė, jog pasakojimais apie jiems gana svetimą, nepažintą ir dažnai užmirštamą istoriją galima sudominti. Seimo narys Paulius Saudargas gimnazistams trumpai pristatė visas ankstesnes ekspedicijas: „Kraslagas’12“, kurioje keliauta prezidento Aleksandro Stulginskio tremties keliais, „Vorkutą’12“, skirtą paminėti Vorkutos tremtinių sukilimo 60-ąsias metines, bei ekspediciją partizaninio pasipriešinimo keliais Ukrainoje „Broliai’14“. Visos šios ekspedicijos, kaip ir pilietiškumo pamoka, turėjo vieną labai paprastą tikslą – mokiniams parodyti, jog Lietuva turėjo ir turi savo didvyrius, kurių ir jaunoji karta privalo nepamiršti.
Vakare susirinkusiems radviliškiečiams svečiai skaitė paskaitą apie propagandą ir kovos su ja būdus, o kaip pavyzdį pateikė ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas vykdymą. Buvo pristatytos septynios pagrindinės propagandos technikos, o po to nagrinėtas konkretus atvejis – Rusijos veikimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Paskaitoje bandyta klausytojams atsakyti į klausimus: kaip nepaversti kontrapropagandos nauja propaganda, koks yra santykis tarp žodžio laisvės ir priešiškos informacijos varžymo. Tokios diskusijos tikslas, pasak pačių lektorių, yra supažindinti visuomenę ir skatinti ją kritiškai vertinti pateikiamą informaciją. Antroji pristatymo dalis buvo skirta ekspedicijų po tremties ir įkalinimo vietas pristatymui. Susirinkusieji turėjo progą ne tik išklausyti ekspedicijos dalyvių pasakojimą apie tremties vietų lankymą šiandien, bet ir patys pasidalyti savo atsiminimais apie šią skaudžią mūsų tautos ir asmeninę patirtį.