Radviliškio savivaldybėje susitiko „Išmaniojo miesto“ partneriai
Stimulą keistis, įgyvendinti specifinius inovacinius sprendimus skatina įvairios iniciatyvos ir projektai. Vienas jų – „Išmanusis miestas“, kuriame šiais metais dalyvauja Radviliškio rajono savivaldybė.
„Socialiniai ir ekonominiai pokyčiai keičia rajonų gyvenimą ir žmonių motyvaciją gyventi juose. Regionuose mes įžvelgiame daug potencialo, norime, kad jie klestėtų, keistųsi, būtų patrauklūs vietos bendruomenėms. Džiugu, kad jaučiamas didelis pasitikėjimas iš savivaldybiųׅ,“ – sako žurnalo STRUCTUM, „direktorė Ignė Dutova. Šio žurnalo komanda – Išmaniojo miesto“ projekto koordinatorė.
Susipažinti, pabendrauti bei pasidalinti gerąja patirtimi į Radviliškio rajono savivaldybę susirinko gausus būrys projekto „Išmanusis miestas“ partnerių, Savivaldybės administracijos, žurnalo STRUCTUM komanda. Šiame susitikime jie aptarė „Išmaniojo miesto“ projekto galimybes Radviliškio miesto žmonėms.
Susitikime Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas pristatė plėtros planus, galimybes pritraukti verslą ir investicijas. „Išmaniojo miesto“ projekto partneriai pristatė produktus ir sprendimus, kurie geriausiai atspindi poreikius ir vizijas projekto įgyvendinimui keliamiems tikslams, buvo atsakyta į rūpimus klausimus, pasidalinta lūkesčiais, išgirsti patarimai ir rekomendacijos.
„Žiūrėti į priekį, sukurti kaip galima geresnes gyvenimo sąlygas ateities kartoms“, – štai tokį ilgalaikį tikslą įvardijo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. „Projektas „Išmanusis miestas“ tarsi impulsas, iššūkis bendradarbiauti, nes daug ką darydavome patys. O ši nauja patirtis, naujos akys, nauji požiūriai į mūsų erdves, tikimės, padės atsakyti į daugelį socialinių klausimų, spręsti emigracijos problemas“, – savo viziją apie projektą išdėstė meras. Radviliškio rajono savivaldybės regionas labai sparčiai eina į priekį, kuria verslui ir investicijoms patrauklią aplinką, kurioje skatinama veikti aktyviai. „Mums ypač svarbi visuma, saugumas, tęstinumas. Miestas turi daug gražių ir gerų dalykų, bet reikia infrastruktūros detalių, kurios duotų proveržį ir teiktų žmonėms patogumo. Siekiame, kad Radviliškio miesto centras, jo aikštė prilygtų Europos miestų aplinkai, atsirastų pėsčiųjų gatvė, nauja, labai graži alėja, kuri padarytų miestą patrauklesnį. Labiausiai reikia susitvarkyti esamą infrastruktūrą, bet puikiai integruojasi ir nauji pastatai, naujos erdvės“, – dėstė meras.
Šiam projektui Radviliškio mieste pasiūlyta daugiau nei 7 hektarų teritorija. Tai – Radviliškio miesto širdis, jo centras, kurioje persipina ir miesto istorija, ir dabartis. Tikimasi, kad konkurse dalyvaujantys jaunieji architektai sugebės pažvelgti į ateitį ir sukurs tokias erdves, kurios bus patrauklios visokio amžiaus radviliškiečiams ir miesto svečiams.
Laukiama įdomių, novatoriškų, gal net kiek netikėtų sprendimų pėsčiųjų takams, viešųjų erdvių sutvarkymui, kraštovaizdžio architektūros elementų pritaikymui, daugiabučių gyvenamųjų pastatų fasadų išraiškos pagerinimo priemonėms. Siekiama, kad erdvės, įstaigos būtų pritaikytos vaikų, jaunimo užimtumui, kad pastatai vykdytų kelias funkcijas. Ieškoma ir ekologiškų sprendimų, nes norima spręsti automobilių spūsčių, užterštumo klausimus, perėjas daryti saugias, matomas.
Regionų plėtrą galima apibūdinti kaip bendruomenės gyvenimo socialinio, ekonominio, aplinkosaugos, technologijos, kultūros aspektų vystymą tam tikroje teritorijoje. Visa tai sukuria gyvenimo lygio bei kokybės gerinimą. Tikimasi, kad „Išmanusis miestas IV“ projekto dalyviai nustebins išradingomis idėjomis, o projektai bus sklandžiai pritaikyti šiuolaikiniam gyvenimui. Jau ketvirtus metus vykstantis projektas „Išmanusis miestas“ suteikia galimybę gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kurti patrauklaus gyventi miesto koncepcijas bei prisidėti įgyvendinant pažangias, inovatyvias ir kartu realistiškas idėjas. Kartu su gabiausiais Lietuvos aukštųjų mokyklų studentais, verslo atstovais ir pokyčių siekiančiomis savivaldybėmis tikimasi atverti duris į naują – išmaniųjų miestų – amžių Lietuvoje.
Parengta pagal UAB „STRUCTUM projektai“ informaciją