Radviliškyje paminėtos 25-osios tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės
Šiandien, Sausio 13-osios rytą, valstybės institucijose, mokyklose prie langų, kai kurių daugiabučių languose įsižiebė žvakių liepsnelės. Taip lietuviai išreiškė pagarbą 1991 metų sausio 13-ąją dieną žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams. Radviliškiečiai, kaip ir visos Lietuvos žmonės, dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.
Sausio 12-osios vakarą Radviliškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, degė atminimo laužai „Būkime kartu“.
Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai Radviliškyje prasidėjo Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, kurioje šventas mišias už Sausio 13-osios aukas ir Lietuvos laisvę aukojo Radviliškio parapijos klebonas Tadas Rudys.
Po mišių susirinkusieji į Radviliškio miesto kultūros centrą sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, išklausė Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio pranešimą, visi drauge, žiūrėdami britų režisieriaus Roberto Mullano vaidybinį filmą apie 1991 metų sausio 13-ąją „Mes dainuosim“ׅ, iš naujo išgyveno tos tragiškos nakties įvykius.
Meras pasidžiaugė, kad į renginį, skirtą Laisvės gynėjų dienai, atėjo ne tik vyresnieji, atsimenantys tragiškus Lietuvai įvykius, bet ir jaunimas, kuris apie tai sužinos iš savo tėvų ir senelių. „Visi drauge susivieniję šiandien skelbkime gyvybę, šviesą, atmintį ir susikaupimą. Juk esame tie, kurie kuria savo valstybės ir savo vaikų ateitį“, – sakė jis.
Pirmajame vaidybiniame filme apie 1991 m. Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje „Mes dainuosim“ atspindimos penkių šeimų iš įvairių miestų istorijos. Kino kūrėjai peržiūrėjo daugybę archyvinės medžiagos, bendravo su žuvusiųjų artimaisiais, bet konkrečių istorijų atspindėti nesiekė. Tų dienų reikšmę Lietuvos istorijai ir tragizmą sustiprino dokumentiniai kadrai, archyvinė filmuota medžiaga.
Po filmo peržiūros radviliškiečiai rinkosi į miesto parką prie vienybės ir atminimo laužo. Čia prisiminimais apie 1991 metų sausio įvykius dalijosi tuomet Radviliškio rajono vadovu buvęs Vytautas Simelis, skambėjo politinių kalinių ir tremtinių choro „Versmė“ (vadovė Rasa Gasiūnienė) atliekamos dainos. Eiles apie laisvės troškimą ir pasipriešinimo kovą padeklamavo tremtinė Stasė Janušonienė. Karšta arbatai, laužo liepsna ir vienybės jausmas šildė tuos, kurie prisimena, kokią auką Lietuva paaukojo už savo žmonių laisvę, už teisę laisvai kalbėti, kurti, kvėpuoti.
Tą patį vakarą laužai degė visame Radviliškio rajone. Prie jų susirinkę rajono gyventojai dalijosi prisiminimais, skambėjo dainos, tylos minute pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas.
Sausio 13 d. 8 val. ryto rajone veikiančios valstybinės, savivaldos institucijos, švietimo įstaigos prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai kartu su mokytojais uždegė žvakutes mokyklos languose.
Atlapuose daugelis įsisegė neužmirštuolės žiedą – pagarbos kovotojams už laisvę simbolį.
Mokyklose pirmosios pamokos buvo skirtos pokalbiui apie 1991 metų sausio 13-osios įvykius ir jų svarbą bei reikšmę šiandienai. Mokytojai dalijosi savo prisiminimais apie kruvinuosius sausio 13-osios įvykius, mokiniai pasakojo, ką jiems yra perdavę tėvai ir seneliai. Mokyklose tvyrojo rimties, ramybės, susikaupimo, patriotiškumo nuotaikos.