Radviliškyje planuojama sukurti architektūrinį ansamblį, įprasminantį Radviliškio kraštui svarbius įvykius
Savivaldybėje susirinkę Radviliškio miesto garbės pilietis Augenijus Jurgauskas, istorikas, kraštietis Zenonas Vasiliauskas, architektas Arūnas Jelinskas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Valuckas, Radviliškio miesto seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė aptarė būsimo architektūrinio ansamblio tremtiniams ir kovotojams už laisvę atminti koncepciją, diskutavo apie jam parinktą vietą, apie pasirinktus įamžinti įvykius ir juose dalyvavusius žmones.
Meninis akcentas, skirtas 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyviams ir 1945–1953 metų tremties įvykiams atminti, Radviliškio mieste turėtų atsirasti prie geležinkelio, viešojoje erdvėje Laisvės alėjoje, prie ten jau stovinčio Tremties vagono. Birželio mėnesį architektūrinio ansamblio, jau dabar vadinamo Laisvės paminklu, maketą apžiūrėjęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis mano, kad šis architektūrinis ansamblis – tarsi natūrali Tremties vagono įprasmintos Lietuvos istorijos tąsa.
Architektūrinis ansamblis planuojama pradėti statyti jau šį rudenį, o statybos darbus planuojama baigti 2018 metais, minint Valstybės 100-metį.
Pagrindinis šios idėjos autoriaus architekto A. Jelinsko tikslas – sukurti memorialinį ansamblį, kuriame būtų įamžinti Radviliškio kraštui svarbūs įvykiai, įprasminta atmintis apie 1918 metų prie Radviliškio vykusių Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvius Lietuvos kariuomenės savanorius ir apie 1945–1953 metais iš Radviliškio krašto ištremtus žmones.
Šis meninis akcentas svariai prisidės prie Radviliškio miesto meninio įvaizdžio formavimo, bus pagrindinė susibūrimų vieta minint tokias datas kaip Birželio 14-oji, Gedulo ir vilties diena, Rugpjūčio 23-ioji, Juodojo kaspino dieną.