Respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija, skirta Etnografinių regionų metams paminėti
Balandžio 17 dieną Plungės „Saulės“ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Etninės kultūros integravimo galimybės ugdymo procese“. Konferenciją atidaręs mokyklos direktorius Algimantas Budrys pasidžiaugė, jog mokykloje visą savaitę vyko projektas „Etnokultūrinė savaitė“, kurio metu mokiniai daug sužinojo apie kulinarinį paveldą, tautinį kostiumą, kalbėjo tarmiškai, koncertavo ir klausėsi liaudiškos muzikos bei audė staklėmis juostą. Audimo mokytoja Dainora Gedvilienė buvo pakviesta pristatyti juostos, o konferencijos koordinatorė lietuvių kalbos ir etninės kultūros mokytoja Rita Barniškienė dalyviams pristatė III g klasės mokinio Justo Stonkaus sukurtą konferencijos emblemą.
Pirmojoje konferencijos dalyje darbas vyko dviem kryptimis: aktų salėje buvo skaitomi pranešimai, o kabinetuose veikė kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai ir mokytojai, konferencijos dalyviai, susižavėję klausėsi Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekano, etnologo, profesoriaus ir humanitarinių mokslų daktaro Rimanto Balsio pranešimo „Senosios baltų religijos pėdsakai XX-XXI a. šventėse ir papročiuose“, šypsojosi pritardami Klaipėdos universiteto humanitarinių mokslų daktarei docentei Jūratei Lubienei, pristačiusiai pranešimą „Žemaičių kalba kaip tautinio pasaulėvaizdžio kūrimo ir saugojimo garantas“. Mokytojams buvo labai aktualus Kretingos Pranciškonų gimnazijos lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytojos ekspertės Virginijos Rudavičienės pranešimas „Etninės kultūros integravimas į ugdymo turinį – galimybės ir problemos“, o Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė pranešimu „Nematerialaus paveldo aktualizavimas. Tradicijų perdavimas Platelių amatų centre“ pakvietė visus grįžti prie natūralių ir paprastų dalykų, nes plunksnų plėšymas šiandien jau vadinasi edukacinė programa. Kol vieni klausėsi išmintingų žodžių salėje, kiti dirbo sekcijose: šešėlinio siuvinėjimo mokė Kazytė Katkienė, riešinių gamybos – Vilma Rečkauskienė, lankstymo iš popieriaus – Jurgita Balvočienė, žvakių liejimo – Aldona Kuprelytė.
Antrojoje konferencijos dalyje pranešimus pristatė Kulių, Rietavo Lauryno Ivinskio ir Plungės „Saulės” gimnazijos mokinės bei Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vyresnioji mokytoja Daiva Norkuvienė ir Plungės „Babrungo“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytojas Viktoras Raibužis. Iš sekcijų sugrįžę mokiniai susižavėję pasakojo įspūdžius ir rodė nulietas žvakes, išlankstytus žaislus bei išsiuvinėtas gėles.
Pasidžiaugę turiningais pranešimais, pasidaliję kilusiomis mintimis ir pritardami profesoriaus Rimanto Balsio išsakytai minčiai, kad visi ritualai turi turėti ir pradžią, ir pabaigą, dalyviai konferenciją užbaigė bendru rateliu ir liaudiškais žaidimais.