Rimanto Petriko fotografijose – medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“ akimirkos
2017-ieji metai – tai kraštotyrininko, metraštininko, Lietuvos šviesuolio, fotografijos meno draugijų Garbės nario-etnografo, žymaus radviliškiečio Balio Buračo 120-osios gimimo metinės. Siekiant pagerbti Balio Buračo indėlį į Lietuvos kraštotyrą, Radviliškyje rugpjūčio 21–27 d. vyko medžio drožėjų ir kalvių pleneras „Baliui Buračui atminti“. Radviliškio mieste medžio drožėjų ir kalvių pleneras organizuotas jau penktąjį kartą. Plenero metu sukurti aštuoni medžio drožybos ir kalvystės darbai pastatyti Radviliškio mieste bei Balio Buračo gimtinėje – Acokavų kaime.
Plenero dalyviai ir svečiai spalio 19-osios vakarą susirinko į paskutinį projekto renginį – fotografo, ilgamečio žurnalisto Rimanto Petriko fotografijų parodos „Akimirkos iš medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“ atidarymą. Pasisekė projekto dalyviams, kad būtent šis fotografas užfiksavo projekto eigą, kiekvieną gimstančią skulptūrą ar bendravimo džiaugsmą.
Parodos atidaryme dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis retoriškai paklausė, ar būtų galima rasti Radviliškio rajone bent vieną gamtos kampelį, žinomesnį objektą, kurio nebūtų įmažinęs Rimanto Petriko objektyvas? Meras pastebėjo, kad šio menininko kūryba jau įėjo į Radviliškio miesto raidos istoriją.
Acokavų bendruomenės pirmininkė Laima Šlekienė džiaugėsi projekto rezultatais ir Radviliškio „Buračui“ – Rimantui Petrikui – linkėjo sveikatos ir pasisekimo kūrybiniame darbe. Į parodos atidarymą atvyko ir sėkmės toliau fiksuojant istoriją linkėjo Radviliškio technologijų ir verslo mokyklos direktorius Jonas Pravilonis. Kolegai kūrybinio polėkio linkėjo fotografas Sigitas Mikutis.
Itin kūrybišką dovaną įteikė medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“ kalvis Stanislovas Špukas. Jis parodos autoriui padovanojo kalvišką akį, žiūrinčią pro durų plyšį, kuri simbolizuoja fotografo gebėjimą visur ir viską pamatyti bei įamžinti.
Medžio drožėjas Kęstutis Benedikas linkėjimus perdavė iš Alytaus: „Rimantas – taip pat ir čia vykstančių plenerų metraštininkas, įamžinantis įdomiausias akimirkas. Be jo Radviliškyje būtų tik skulptūros, o dabar – jos su istorija, skulptoriais, jų nuotaika, veiksmu“.
Be fotografijos meno Rimantas Petrikas yra žodžio meistras, todėl vakare netilo taiklūs pastebėjimai, juokas ir geros emocijos. Gerą atmosferą kūrė Radviliškio muzikos mokyklos gitaristų muzikos skambesys.
Paroda veiks Radviliškio miesto kultūros centre I aukšto fojė iki lapkričio 14 dienos Radviliškio miesto kultūros centro darbo valandomis.
Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.
Daugiau akimirkų iš parodos atidarymo galite pamatyti čia.