Rokiškio kultūros įstaigų atstovai surengė važiuotynes
Balandžio 15–ąją minint pasaulinę kultūros dieną, Rokiškio kultūros įstaigų atstovai miesto gyventojus nudžiugino automobilių paradu ir specialiu šokiu. Šia akcija buvo siekiama priminti, kad kultūra tebėra gyva, ir atkreipti dėmesį į nepavydėtiną šiandieninę jos situaciją.
„Važiuotynėmis ir šokiu pirmiausiai siekėme praskaidrinti pandemijos metu nutilusį kultūrinį miesto gyvenimą – žmonėms išsiilgus renginių, nutarėme bent nedidelę pramogą saugiai atvesti pas juos – į praretėjusias ir tylesnes nei įprastai gatves. Kartu tai yra ir proga valstybinėms institucijoms priminti apie save, apie kultūros žmonių ir įstaigų godas bei problemas šioje neįprastoje situacijoje“, – pasakoja Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.
„Tikime, kad kultūra žmonėms reikalinga kaip oras. Nekvestionuojame pandemijos valdymo priemonių – kartu su kiekvienu šalies gyventoju labai norime, kad visa tai bendromis pastangomis greičiau pasibaigtų, tačiau tikime, kad jau turi ateiti laikas palengva atsiverti – privalome išmokti gyventi naujomis sąlygomis ir prisidėti atstatant žmonių psichologinę sveikatą“, – pabrėžia V. Kirstukienė.
Prie Kultūros centro iniciatyvos prisijungė Rokiškio krašto muziejus, Juozo Keliuočio viešoji biblioteka, miesto turizmo ir amatų informacijos centras ir rajono savivaldybė. 40–ies automobilių važiuotynes papuošę pasaulinės kultūros dienos simboliu – 30–čia taikos vėliavų, kultūros įstaigų darbuotojai ankstyvą rytą važiavo signalizuodami ir sveikindami rokiškėnus bei šokdami pagal Manto Jankavičiaus kūrinį „Dangus nesibaigia“. Šokio choreografiją kūrė Aušra Laukaitytė, o visą akciją režisavo Neringa Daninenė.
Nuo 1935 metų kasmet balandžio 15–ąją pasaulyje minima kultūros diena. Jos atspirtimi tapo Vašingtone pasirašytas Rericho paktas, įtvirtinęs meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugą karo ir taikos metu. Jos simboliu tapo taikos vėliava – baltame fone rausvame žiede pavaizduoti trys tamsaus purpuro spalvos skrituliai. Lietuvoje ši diena buvo įtvirtina kaip atmintina 2006 metais.