Rokiškyje sukurta prakartėlė su žmogaus ūgio figūromis
Spalio mėnesį Rokiškio krašto muziejuje vykusio plenero metu iš ąžuolo skulptūras kūrė Lietuvoje gerai žinomi drožėjai, pelnę įvairius tautodailės apdovanojimus, parodų laureatai ir prizininkai, plenerų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse dalyviai: Saulius Lampickas, Adolfas Teresius, Rimantas Zinkevičius, Artūras Janickas, Gintaras Varnas, Eduardas Titas ir plenero kuratorius Kęstutis Krasauskas.
Pagrindinės visoms prakartėlėms būtinos figūros – Švč. Mergelė Marija, Juozapas ir kūdikėlis Jėzus. Šį kompozicijos centrą sukūrė plenero kuratorius iš Pasvalio r. K. Krasauskas ir garliaviškis A. Teresius. S. Lampickui iš Alytaus teko drožti angelą. Numatyta jį pavaizduoti tokį pat svarbų kaip ir pagrindinės figūros, nešantį džiugesį ir šviesą. Antrame plane vaizduojami trys karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Jauniausią karalių Baltazarą išdrožė rokiškietis G. Varnas, Panevėžio r. atstovas E. Titas – Merkelį, o jauniausias plenero dalyvis A. Janickas iš Alytaus išdrožė vyriausią karalių – Kasparą. Ukmergiškiui R. Zinkevičiui buvo paskirta užduotis – išdrožti piemenėlį ir du avinėlius. E. Titas išdrožė trečią avinėlį. Naujajame Testamente Kristus dažnai vadinamas Avinėliu, o jo sekėjai – avelėmis. Tai švelnumo, gerumo ir tyrumo simbolis.
Svarbiausia, kad prakartėlė sukurta su dideliu užsidegimu ir nuoširdumu. Ji turėtų teikti džiaugsmą rokiškėnams ir svečiams ištisus metus. Kalėdiniu laikotarpiu ji eksponuojama Rokiškio miesto aikštėje, o kitu metu bus galima pamatyti muziejaus kluone.