Rotariečių parama nudžiugins dešimt šeimų
Vos atidarius Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrą, užsimezgė graži draugystė su Klaipedos Rotary „Aditės“ klubu. Šiame centre besilankantiems vaikams taikomos ir kitos papildomosios terapijos. Todėl „Aditės“ klubas padėjo įrengti smėlio, dailės ir keramikos užsiėmimų kambarius, skirdamas 13 740 Eur.
Veiklios rotarietės ir toliau ieško būdų, kaip padėti vaikams, kurie kenčia nuo įvairių negalių, ir jų šeimoms. Vedamos šios kilnaus tikslo jos parėmė 10 vaikų dalyvavimą delfinų terapijos užsiėmimuose. Šiemet vienas iš pagrindinių „Rotary“ klubo tikslų yra skirti dėmesį motinos ir vaiko sveikatai. Todėl Klaipėdos Rotary „Aditės“ klubas surinko papildomą 8000 Eur paramą Delfinų terapijos centro organizuojamai delfinų terapijos programai su papildomomis veiklomis, joms reikalingoms priemonėms ir medžiagoms įsigyti.
Pasak Delfinų terapijos skyriaus vedėjos dr. Brigitos Kreivinienės, klubas ypatingą dėmesį skiria sunkiai besiverčiančioms šeimoms, kurių vaikai jau yra terapijos laukiančiųjų sąrašuose. 2014 metais, vos tik pradėjus registruoti į delfinų terapijos užsiėmimus, pagalbos kreipėsi apie 500 šeimų. Dalis jų yra ne tik sudėtingoje psichoemocinėje, tačiau ir finansinėje situacijoje – ne visi šeimos nariai gali dirbti, arba yra tik vieną iš tėvų, yra ir vaikų, likusių be tėvų globos. „Aditės“ klubas ir skiria paramą būtent tokioms šeimoms. Užsiėmimai prasidės jau šį rudenį. Kiekvienam vaikui bus surengta po 10 delfinų terapijos užsiėmimų, bus taikomi atpalaiduojamojo poveikio vandens terapijos WATSU bei adaptuoti Sherborne judesio terapijos elementai.
Be dėmesio neliks ir kiti šeimos nariai: pagal poreikį bus organizuojamos veiklos visai šeimai. Numatoma taikyti kompleksinę terapiją, grįstą holistiniu sveikatos požiūriu, todėl papildomai šalia delfinų terapijos bus organizuojama Sherborne judesio terapija, teikiamos konsultacijos sensorikos klausimais, TEACCH, OIVA, HOP konsultacijos, video analizė, organizuojama tradicinė kineziterapija ir kt. Visos papildomos veiklos yra organizuojamos atsižvelgiant į individualius poreikius.
Visos šios papildomos inovatyvios metodikos yra įgytos Europos Komisijos Erasmus + finansuotame projekte „Delfinu terapijos centro darbuotoju žinių ir įgūdžių ugdymas DOLPHIN“.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre per metus priimama apie 100 vaikų ir suaugusių su įvairiomis negaliomis. Dešimties jų dalyvavimą finansuoja Lietuvos jūrų muziejus iš savo lėšų, apie pusė jų paremia labdaros ir paramos fondai, na o likusi dalis moka iš savo lėšų.
Neringos Girdvainienės ir Alfonso Mažūno nuotr.