Rudeniškos 14 tūkstančių upėtakiukų krikštynos
Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos tęsia tradiciją – rudenį ir pavasarį priima po keletą ekskursijų žuvivaisos poskyriuose, kurių metu vaikai ir suaugusieji turi retą galimybę stebėti žuvų gyvenimo procesus, o kartais ir patys juose sudalyvauti.
Šią savaitę Trakų Vokės poskyryje margųjų upėtakių ikriukai buvo skaičiuojami tūkstančiais, o jų gimimą paeiliui stebėjo keturių Vilniaus mokyklų vaikai ir mokytojai.
Antradienio rytas buvo draugiškas ir Vilniaus Valdorfo Žaliosios mokyklos penktokus-šeštokus pasitiko vėsiu, bet gražiu oru. Vyriausias specialistas Rolandas Morkūnas mokinukams pasakojo apie Lietuvos žuvis, jų gyvenimo būdą, paplitimą, sandarą, atsakinėjo į įvairiausius klausimus. Vėliau, su kolegų pagalba, apsuptas smalsių akių, mokė atskirti lašišines žuvis ir, svarbiausias ekskursijos momentas, naršino marguosius upėtakius: spaudė ikrus, pienius, maišė plunksna, pylė vandeniu. Vaikai gyvai pamatė žuvies „gimimo“ ciklą, apvaisinimo procesą, gyvybės pradžią. Ne tik pamatė, bet ir išgirdo įvairių svarbių dalykų, kaip žuvys pačios gamtoje susitvarko, koks skirtumas tarp natūralaus ir dirbtinio neršimo. Popiet iš Trakų Vokės pasiekė žinia, kad valdorfiečiai tapo 14 tūkstančių vasario viduryje lervutėmis tapsiančių margųjų upėtakiukų krikštatėviais!
Edukacinėse margųjų upėtakių naršinimo pamokose taip pat dalyvavo ir Vilniaus Žiburio, Prano Mašioto pradinių mokyklų bei Jono Basanavičiaus progimnazijos ketvirtokai . Dalinamės pažinimo akimirkomis.
Taip pat didelis ačiū žuvivaisos specialistams, radusiems laiko ir galimybių jaunosios kartos švietimui. Kas žino, gal tarp jų auga pamaina?