Rūdiškių bibliotekoje dienos stovykla „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas 2021“
Vasara įsibėgėjo su karščiais ir lietumi, o Rūdiškių biblioteka pakvietė vaikus savaitei nuo birželio 28 d. į bibliotekoje vykstančią dienos stovyklą „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas 2021“. Dalyvauja 11 pradinių klasių mokinių, kurie nekantraudami, pasiilgę bendravimo, draugų ir įdomių veiklų, gerai išsimiegoję susirenka į biblioteką.
Pirmoji diena prasidėjo tarpusavio pažintimi, stovyklos programos pristatymu ir taisyklių kūrimu. Prisiminėme Rūdiškių įžymias vietas. Vaikai anksčiau jau lankėsi: geležinkelio stotyje, prie vandens bokšto, Tarybinių karių kapinėse, gražioje Rūdiškių bažnyčioje, o svarbiausia – puikiose Rūdiškių žaidimo aikštelėse bei parkelyje, esančiame netoli bibliotekos. Stovyklautojams pasiūlyta sukurti arba nupiešti legendą apie Rūdiškes. Robertas, vyriausias stovyklautojas, sukūrė pasakojimą, kad kadaise čia gyveno ūkininkas, kuris augino rugius, bet jis buvo senas ir pasimirė. Po kiek laiko tuose laukuose apsigyveno žmonės, kurie šią vietovę pavadino Rūdiškėmis ir čia įsikūrė miestelis. Vėliau išėjome į lauką pajudėti, žaidėme judriuosius, didaktinius žaidimus, mėtėme į taikinį kamuoliukus bei strėlytes. Linksmai prisižaidę, pradėjome gaminti meškiuką iš siūlų.
Antra stovyklos diena prasidėjo jubiliejiniu Luko gimtadieniu. Jam sukako 10 metų! Pasveikinę ir pasivaišinę Luko vaišėmis, išėjome į amatų mokyklą „Sodžiaus meistrai“. Prieš einant, gavome užduotį: išsirinkti spalvą, o keliaujant, gamtoje turėjome pastebėti išsirinktos spalvos gėles bei kitus augalus. Suradę, turėjome parodyti draugams arba vadovėms. Ši užduotis privertė labiau pastebėti gimtąjį kraštovaizdį, nepakartojamą gamtos peizažo grožį. Amatų mokykloje jau mūsų laukė molio meistras Lukas. Papasakojęs apie molį, jo savybes, išdalinęs vaikams po gabalėlį, parodė, kaip jį minkyti ir išgauti norimas formas. Vaikams patiko minkyti molį, dirbo susikaupę, padarė net po keletą dirbinių. Vėliau turėjome galimybę žiesti vazas, buvo labai įdomi nauja patirtis. Dabar lauksime, kada mūsų darbai išdžius ir galėsime pasiimti.
Trečią stovyklos dieną, su iš anksto paruoštais žemėlapiais, vykome į Rūdiškių gimnazijos stadioną, kur susitikome su Rūdiškių sporto klubo trenere ir jos auklėtiniais, kurie vedė sportines užduotis. Susipažinome su nauja diskgolfo šaka – diskų mėtymu į krepšį. Parungtyniavus, nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais bei padėkomis. Pabuvus gamtoje ir praalkus buvo smagu užkąsti atsineštų užkandžių. Nuvargę, bet laimingi grįžome į biblioteką, kur klausėmės Annos Saksės „Pasakos apie gėles“ pasaką „Jazminas“. Pasaka vaikams suteikė minčių, kuriomis jie mielai dalinosi, išsakė savo nuomones ir norus, kokia gėle norėtų būti ir kodėl.
Ketvirtą dieną iš Trakų amatų centro edukatorė pravedė renginį „Karamelės ledinukai ant pagaliuko“. Tai buvo nepakartojama: ir saldu, ir įdomu! Pailsėję bei pasistiprinę atsineštomis vaišėmis, išėjome į lauką pažaisti. Sugrįžę, baigėme gaminti meškiukus. Nors gaminti sekėsi sunkokai, tačiau rezultatas gavosi puikus ir suteikė visiems daug džiaugsmo.
Penkta diena prasidėjo didaktiniu žaidimu „Atspėk, kas maišelyje yra?“ Vėliau išskubėjome į žirgyną. Žirgyno savininkė papasakojo apie žirgus ir kiekvienas, nugalėjęs visas baimes, galėjo pajodinėti žirgu. Pietų metą praleidome picerijoje „Picų lobynas“, kur mūsų jau laukė naujajame kupolės pastate. Buvome labai išalkę, todėl nieko nelaukę skanavome užsakytas picas. Pilni įspūdžių stovyklautojai grįžo į biblioteką, kur dar laukė viktorina apie paukščius. Pasirodo, kad vaikai turi nemažai žinių apie sparnuočius, o ko nežinojo, turėjo galimybę išsiaiškinti. Atsisveikinant pavaišinome vaikus ledais, įteikėme padėkas.
Pasak vaikų, stovykloje buvo linksma, įdomios edukacijos paliko kuo geriausius įspūdžius. Stovykla baigėsi, atsisveikinome iki kito karto.