SADM viceministrė: „Neįgaliųjų įdarbinimas socialinėse įmonėse turės būti efektyvesnis“
Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė šiandien pasisakiusi susitikime su neįgaliųjų organizacijų, socialinių įmonių atstovais akcentavo socialinių įmonių veiklos bei finansavimo efektyvinimo svarbą.
„Neįgaliųjų ir kitų tikslinių grupių įdarbinimas atviroje darbo rinkoje ir socialinėse įmonėse turi būti iš esmės peržiūrėtas ir pasitelkus šios srities socialinius partnerius diskutuojama apie efektyvesnius sprendimus“, – šiandien kalbėjo E. Radišauskienė.
Ministerijoje vykusiame Socialinių įmonių įstatymo tobulinimo darbo grupės posėdyje plačiau diskutuota dėl socialinių įmonių veiklos modelio gerinimo. Svarstyta galimybė atskirti socialines įmones ir neįgaliųjų socialines įmones, ieškant galimų sąsajų su socialiniu verslu.
Tikimasi, kad šios diskusijos, kuriose dalyvauja visų suinteresuotų pusių atstovai, t.y. neįgaliųjų organizacijų atstovai, socialinių įmonių atstovai, taip pat Vyriausybės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, padės greičiau apsispręsti dėl Socialinių įmonių įstatymo tobulinimo.
Kitas Socialinių įmonių darbo grupės posėdis numatytas sausio 24 dieną.
Primename, kad šiuo metu Lietuvoje veikia 172 socialinės įmonės, iš kurių 65 – neįgaliųjų socialinės įmonės. Šiose įmonėse dirba 6408 tikslinėms grupėms priklausantys darbuotojai, iš kurių – 6246 neįgalieji. Lietuvoje gyvena 249 tūkst. neįgalių asmenų, iš jų 166 tūkst. darbingo amžiaus. Dirba apie 47,3 tūkst. (28 proc.) darbingo amžiaus neįgaliųjų, iš jų socialinėse įmonėse – 14 proc. (dirbančių neįgaliųjų).