Šauktiniai kariai įveikė pirmąjį atrankos į studijas Karo akademijoje etapą

Kovo 1 d. profesinio tinkamumo testą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pirmą kartą laikė šauktiniai, savanoriškai atliekantys privalomąją pradinę karo tarnybą. 10 jaunuolių tarnaujančių Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje dvi dienas dalyvavo atrankoje į studijas Karo akademijoje.
Palaikyti ir paskatinti savo karius atvyko Dragūnų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Viktoras Bagdonas, kuris džiaugėsi didele karių motyvacija ir teigiamais Karo akademijos vadovybės atsiliepimais apie atrankoje dalyvavusius dragūnus. Patys kariai teigė, jog atrankoje pravertė įgūdžiai gauti atliekant nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.
„Pasirinkau atlikti šauktinio tarnybą ir pamačiau, kad man patinka kariuomenės aplinka, kokia joje vadovaujamasi disciplina, – pasakojo 22 m. Aurimas Gedvilas iš Klaipėdos. – Dabar pasitaikė galimybė išbandyti save stojant į Lietuvos karo akademiją. Džiaugiuosi, kad žengiau šį žingsnį ir jaučiu, kad esu tinkamas čia būti ir dirbti komandoje. Man tai patinka.“
Devyniolikmetė Rasa Polegenko iš Utenos sakė, kad apie studijas Karo akademijoje pradėjo galvoti dar būdama devintokė. „Tada mūsų mokykloje lankėsi kariūnai ir pristatė studijas Karo akademijoje. Jų pasakojimai labai patiko, sužinojau daug naujos ir naudingos informacijos, o po ketverių metų atsirado galimybė save išbandyti, atliekant privalomąją pradinę karo tarnybą. Nenusivyliau, todėl dabar esu čia ir bandau stoti į Lietuvos karo akademiją“.
Profesinio tinkamumo testą sėkmingai išlaikę šauktiniai po nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos galės rinktis studijas Lietuvos karo akademijoje ir siekti Lietuvos kariuomenės karininko laipsnio, įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Karo akademijoje mokslas yra nemokamas.
Kokios užduotys sudarė profesinio tinkamumo testą?
Šauktiniai, kaip ir kiti atrankoje dalyvaujantys kandidatai (Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 16 iki 25 metų amžiaus), profesinio tinkamumo testą laikė dvi dienas.
Jaunuoliai turėjo parodyti, kaip moka aktyviai dalyvauti diskusijoje, dirbti grupėje be vado, atlikti planavimo, kognityvinių gebėjimų ir vadovavimo užduotis, dalyvauti individualiuose pokalbiuose ir išlaikyti fizinio pasirengimo normatyvus – atlikti nustatytą atsispaudimų ir atsilenkimų skaičių, per nustatytą laiką nubėgti 3 km. Daugiau informacijos apie profesinio tinkamumo testą.
Kiekvienas kandidatas buvo vertinamas pagal dėmesio ypatumus, gebėjimą mąstyti ir nustatyti skaičių sekas, erdvinį mąstymą, gebėjimą atlikti aritmetinius veiksmus, dėmesio ypatumus, akiratį ir interesus, kalbą ir rašymą, gebėjimą analizuoti ir planuoti, spręsti problemas, asmenybę ir bendravimą su kitais, įtaką kitiems, ryžtingumą, reagavimą į stresą, apsisprendimą (motyvaciją) tapti karininku ir fizinį pasirengimą.
Kandidatų, išlaikiusių profesinio tinkamumo testą, testo rezultatai galios trejus metus nuo išlaikymo dienos.
Sėkmingai išlaikę testą asmenys Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje turės pasitikrinti sveikatą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (www.lamabpo.lt) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje.
Baigusiems privalomąją karo tarnybą – suteikiami papildomi balai
Galimybė dalyvauti atrankoje į studijas Lietuvos karo akademijoje sudaryta visuose kariuomenės daliniuose tarnaujantiems nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams. Pagal priėmimo į Akademijos nuolatines studijas 2016 m. taisykles, asmenims, įgijusiems pagrindinį karinį parengtumą, prie konkursinio balo pridedama 0,5 balo.
Papildomi balai, stojant į bet kurią studijų programą Lietuvos karo akademijoje, taip pat įskaičiuojami šauliams, asmenims, baigusiems kūno kultūros modulį „Krašto gynyba“, šalies ir tarptautinių olimpiadų, konkursų prizinių vietų laimėtojams.