Sausringuoju laikotarpiu elkimės saugiai gamtoje ir prie vandens telkinių

Rugpjūčio 18 d. vykusiame Joniškio rajono savivaldybės administracijos ekstremalių situacijų komisijos posėdyje kalbėta apie gaisrų prevenciją sausringuoju laikotarpiu ir gyventojų saugumo užtikrinimą prie vandens telkinių.
VĮ Joniškio miškų urėdijos Miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Egidijus Čepulis informavo apie situaciją. Anot jo, jau dabar yra paskelbta IV gaisringumo klasė, o dėl lankymosi miškuose ribojimo jau išleistas įsakymas. „Meteorologai artimiausiu metu nieko gero nežada, sausra ir toliau tęsis, lietaus nepranašaujama, tik tai temperatūra šiek tiek žemesnė nei buvo prieš tai, nebėra didelių karščių“, – kalbėjo Egidijus Čepulis. Urėdija darys reidus miškuose, poilsiavietėse. Gaisrų kol kas nebuvo, tikimasi, kad pavyks jų išvengti. Urėdijos atstovo teigimu, didžiausią grėsmę kelia priemiesčio, Žagarės pusėje esantys miškai ir, žinoma, Mūšos tyrelio pažintinis takas.
UAB „Laveksa“ direktorius Virginijus Kirilka, dalyvavęs komisijos posėdyje, teigė, kad bet kokiems iššūkiams yra pasirengęs, reikiamos technikos turi daugiau negu reikia, visi veiksmai gaisro atveju yra suderinti ir suplanuoti pagal operatyvinį planą.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūros l. e. vedėjo pareigas Konstantinas Rezgys kalbėjo, jog yra vykdomos prevencinės priemonės, reidai.
ŠAPGV Joniškio PGT VPP poskyrio viršininkas Gražvidas Butkus kalbėjo apie miškų, žemės ūkio, kitos paskirties plotų apsaugos ir augalinės kilmės atliekų naikinimo jas deginant kontrolę. Jo teigimu, nuolatos vykdoma švietėjiška veikla. Pasakojo apie baudas, kurios gresia asmenims padegusiems ar kitaip niokojantiems miškus, už ražienų deginimą, ar nepranešimą apie asmens nuosavybės teise priklausančioje žemėje kilusį gaisrą. Jis kalbėjo, kad gaisrai kyla ne tik dėl neatsargių poilsiautojų, bet ir netvarkingos žemės ūkio technikos. Būna, kad sunaikinama transporto priemonė, taip pat išdeginami dideli pasėlių plotai ar sunaikinami šiaudų rulonai.
Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vyr. specialistas Boleslovas Švabas informavo, kad Joniškio Sidabros I, Joniškio r. Mikšiūnų kaimo ir Joniškio r. Žvelgaičio tvenkinių vandens kokybė yra periodiškai tikrinama, apie tai informuojama spaudoje, interneto svetainėje ir stenduose maudymosi vietose. Iki šiol atlikti mikrobiologiniai tyrimai rodo, kad maudytis galima, vandens kokybė yra puiki.
Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėja Daiva Zikienė kalbėjo, kad reikėtų žmonėms būti kultūringesniems maudymosi vietose, nešiukšlinti, nes aplankius žmonių pamėgtas maudymosi vietas buvo pastebėta netvarka. Jei šių vietų netvarkytų seniūnijos darbuotojai, poilsiauti nebūtų labai malonu.
K. Rezgys priminė, kad statyti automobilius prie vandens telkinių galima ne arčiau nei 25 m atstumu. Jeigu šalia vandens telkinio eina kelias, tai nereiškia, kad autotransporto priemonę pastatyti pakelėje yra leidžiama, to daryti negalima, kelias skirtas tik pravažiuoti, bet ne stovėti.
Komisijos pirmininkas, Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas ragina visus gyventojus saugiai elgtis sausringuoju periodu prie vandens telkinių, miškuose ir durpingose vietovėse, tik tuomet pavyks išvengti nelaimių.